Realme 4K Google TV Streaming StickDongli HDMI zamieniających telewizor w model smart jest na rynku bardzo wiele, więc o tym najnowszym od Realme miałem nawet nie pisać, ale w jednej kwestii jest wyjątkowy. Realme 4K Google TV Streaming Stick jest pierwszym na rynku, który zaoferuje w tej formie system Google TV. Generalnie jednak to kolejny wtyk o podobnych właściwościach, ale w przystępniejszej cenie.

Realme stick z Google TV, czyli?

Najpierw o platformie  Google TV. Wystartowała stosunkowo niedawno i jest jakby nakładką dla Android TV. System ten jest bardzo popularny na wielu telewizorach różnych producentów. Google TV wystartował w modelach Sony i TCL, ale kwestią czasu było udostępnienie go w formacie przystawki telewizyjnej. Realme jako pierwszy producent sprzeda go w malutkim urządzeniu prosto do portu HDMI.

Główną zmianą Google TV względem Android TV jest skupienie się na treściach multimedialnych (choć aplikacje też tu będą dostępne). Chodziło o lepsze eksponowanie filmów, seriali i innych video, które na większych ekranach są wybierane znacznie częściej od gier i muzyki. W Realme 4K Google TV Streaming Stick taka nakładka będzie dostępna prosto z pudełka. Interfejs ma przypominać popularne serwisy VOD, ale jakby zbiorczo (agregując treści).

przystawka telewizyjna Realme 4K Google TV Streaming Stick

Realme 4K Google TV Streaming Stick – specyfikacje

Co potrafi Realme 4K Google TV Streaming Stick? Przystawkę wyposażono w kilka ważnych standardów. Już sama nazwa wskazuje, że urządzenie poradzi sobie z rozdzielczością 4K, a więc strumieniowaniem treści na kompatybilnych ekranach. W specyfikacjach podano, że Ultra HD będzie śmigać w 60 fps. Jest też wsparcie HDMI 2.1 oraz HDR10+, no i oczywiście dostęp do popularnych serwisów przez odpowiednie aplikacje. Treściami można zarządzać przy użyciu Asystenta Google. Oczywiście Chromecast też jest.

To typowo telewizyjna przystawka, więc jej podzespoły pociągną głównie serwisy do multimediów. Czterordzeniowy ARM Cortex-A35 CPU, 2 GB RAM i 8 GB na dane to średnie parametry do aplikacji z Google Play, ale część tych prostych (lekkich) pociągną. Czy pilocik jest w zestawie? Chyba powinien. To dzięki niemu uda się sterować komendami głosowymi. To samo tyczy się gier. Na telewizorze uruchomimy raczej te bardziej casualowe. Cena: 3999 rupii, czyli ok. 55$.

źródło: realme