Relods słuchawki TWSBezprzewodowe słuchawki TWS stały się powszechnym gadżetem i to w przeciągu zaledwie kilku lat od prezentacji pierwszego tego typu modelu. Dzisiaj sekcja ta jest reprezentowana przez modele w kilku różnych kategoriach. Propozycji jest tak wiele, że producenci rywalizują już nie tylko niższymi cenami, ale i bardziej oryginalnymi elementami, które mają przyciągnąć wzrok potencjalnych klientów. Relods wyróżnią się modułowymi bateriami.

Relods z magnetycznie doczepianą baterią

Słuchawki true wireless stereo nie potrzebują ogromnych baterii, bo łatwo doładujemy je w przenośnym transporterku. Wielu producentów stara się jednak, by ich wyrób działał możliwe długo na jednym ładowaniu. Mimo wszystko, pojemność baterii ograniczają gabaryty dousznych “pchełek”. Jak ten problem rozwiązał startup stojący za Relods? Stworzył baterie podpinane do słuchawek magnetycznie.

Jeśli należycie do maniaków słuchania muzyki (ewentualnie prowadzenia rozmów, bo TWS to też zestaw słuchawkowy) to pewnie szybciej rozładowujecie baterie. Wtedy szybkie podczepienie dodatkowego ogniwa was uratuje. Współczesne propozycje posiadają bardzo szybkie ładowanie, więc kilka minut w etui daje często około godziny działania urządzenia. Nie wiem zatem, czy modułowe baterie to gra warta świeczki. Na pewno coś nowego, co może zaciekawić. Zakładam, że magnetyczne złącza są tu wystarczająco silne i nie łatwo będzie zgubić dodatkową energię.

Relods

Słuchawki Relods – specyfikacje

Zanim podam pozostałe parametry Relods, podam jeszcze czas ich pracy. Jedno ładowanie wystarczy na aż 9 godzin działania, a łącznie z etui – nawet 60h! To jeden z lepszych wyników na rynku. Cieszy fakt, że o pozostałe właściwości słuchawek też zadbano. Jest najnowszy Bluetooth oraz kodeki, szybkie parowanie oraz aktywna redukcja szumów.

 • aktywna redukcja szumów (ANC) + pasywne wkładki
 • odpowiedniej jakości przetworniki (jakość dźwięku)
 • chipset: Qualcomm QCC3040 (kodeki aptX i ACC)
 • cztery mikrofony (po dwa na słuchawkę)
 • łączność: Bluetooth 5.2 z szybkim parowaniem Google Fast Pair
 • tryb zestawu słuchawkowego z Clear Voice Capture
 • dotykowa kontrola z poziomu słuchawek
 • dodatkowe mocowanie do ucha (stabilizujące obsadzenie)
 • czas pracy: do 9h (maksymalnie 60h z etui)
 • bezprzewodowe ładowanie w standardzie Qi
 • kompatybilność: iOS/Android
 • szczelność: zgodna z certyfikatem IP55

Projekt Relods bierze udział w crowdfundingowej kampanii na Indiegogo, gdzie szuka wsparcia finansowego. Ceny startują tam już od 59$, co nawet przy 50% zniżce finalnie da atrakcyjną cenę. Jeśli zbiórka pójdzie zgodnie z planem to słuchawki zadebiutują w lutym 2022 roku.


Powyższy artykuł jest na temat urządzenia/rozwiązania z crowdfundingowej platformy (miejsca, w którym wczesny prototyp zbiera fundusze na dalszą realizację). Sprzedaż na masową skalę odbywa się zwykle po kilku miesiącach od udanego zakończenia kampanii. Z uwagi na setki produktów na moim blogu, nie jestem w stanie śledzić losów poszczególnych projektów. Aktualizacje o postępach warto szukać na stronie kampanii (zakładka o aktualizacjach), stronie producenta lub kanałach społecznościowych start-upów. Warto też zapoznać się z ryzykiem związanym z wpłacaniem kwot.