Lubię wrzucać info o nowych urządzeniach Satechi na mój blog. Marka potrafi znaleźć oryginalne rozwiązania, dzięki którym urządzenia Apple zyskują na produktywności lub funkcjonalności. Przedstawiłem już kilka takich przystawek. Czas na kolejną. Satechi Aluminum Stand & Hub przekształci iPada Pro w coś na wzór mini iMaca.

Stacja Satechi Aluminum Stand & Hub

Stacja Satechi Aluminum Stand & Hub

Zwykle ekrany iPadów rozszerzamy klawiaturami, które ułatwiają pisanie, ale też działanie na systemie iPadOS w stylu laptopa. Nie jest to oczywiście to samo doświadczenie, ale tablety Apple dają wtedy więcej swobody podczas pracy. Satechi Aluminum Stand & Hub to coś dla fanów stacjonarnej roboty. Stacja będzie jednocześnie uchwytem na wyświetlacz oraz hubem z kilkoma dodatkowymi portami.

Dock przygotowano dla iPadów, najlepiej w wersji Pro. Szczególnie podkreśliłbym iPada Pro (2021) z chipem M1, który potencjałem obliczeniowym mocno wyróżnia się na tle starszych generacji. Ma wyższą wydajność, więc nada się do wielu cięższych zadań (stacjonarnie również – stąd pomysł na fajne mocowanie i ustawienie ekranu). Nadal nie będzie to zastępstwo dla iMaca, ale w pewnych zadaniach otrzymamy imitację odczuć.

Porty w Satechi Aluminum Stand & Hub

Napisałem, że nie zyskamy rozwiązań z macOS, ale wsparcie klawiatury i myszki z kursorem w iPadOS podniesie komfort działania ze stacją. Taki mini iMac otrzyma przez hub kilka wartościowych portów. W regulowanej podstawie zaproponowano HDMI (4K z 60Hz), czytnik kart SD, USB-C i USB-A, a także portu słuchawkowy audio jack 3.5 mm.

Od razu przychodzi mi do głowy bezpośredni konkurent w tej sekcji – model Kensington StudioDock. Przeznaczenie jest dokładnie to samo. Satechi ma trochę mniej do dyspozycji, m.in. brakuje w nóżce ładowania Qi dla elektroniki Apple. Wszystko jednak w bardziej przenośnej wersji, a to ważna kwestia przy ofercie kierowanej do osób szukających mobilnych dodatków do swojego tabletu. Jest nawet szansa na wygodne przechylenie wyświetlacza pod współpracę z rysikiem Pencil. Cena też spoko. Niecałe 100 dolców za taki hubik to IMO atrakcyjna wycena.

źródło: satechi