Niektóre dobrze znane marki wchodzą w nowe segmenty z pewnym (kontrolowanym) opóźnieniem. Prawdopodobnie wynikającym z chęci dopracowania urządzenia, by dbać o reputację brandu. W dziale słuchawek TWS ostatnim z takich przypadków jest V-Moda (Roland). Producent przedstawił właśnie swoje dwa modele prawdziwie bezprzewodowych słuchawek s serii Hexamove – Lite i Pro.

V-Moda Hexamove Pro

V-Moda Hexamove Lite i Pro – specyfikacje

V-Moda stara się plasować w segmencie high-endowego audio. Z tego powodu spodziewałem się słuchawek TWS w wersji premium. Pisząc “premium” miałem na myśli obecność aktywnej redukcji szumów w odmianie Pro, ale tak nie będzie. To pierwsza z uwag, bo jeśli zależy wam na ANC to pewnie daje nie będziecie czytać. Niektóre z firm ze świata audio zaczynały z TWS podobnie (bez ANC), a wybrane wolały od razu takie tłumienie wdrożyć.

V-Moda skoncentrowało się na razie na innych kwestiach. Oba modele wyposażono w przetworniki 6 mm, czas pracy do 6 godzin na jednym ładowaniu i dodatkowe 18h w etui. Czym zatem wyróżni się wariant Pro? Model da większe zakres dopasowania wkładek (zestaw zwiększy się z trzech do sześciu). Będzie po prostu więcej personalizacji jeśli chodzi o dostosowanie do różnych warunków, np. sportowych (mocowania zauszne lub na szyję). Dodano też opcję zmiany kolorystyki frontu, co zainteresuje lubiących się wyróżnić. Design obu wygląda tak samo. Słuchawki mają charakterystyczny dla nazwy kształt.

V-Moda Hexamove Lite i Pro

V-Moda Hexamove Pro z EQ

Innym rozszerzeniem mającym wpływ na kontrolę dźwięku w odmianach Pro jest dostęp do EQ w aplikacji V-Moda. Z podobieństw wymienić można jeszcze szczelność w certyfikacji IPX5. Z różnic inne zestawy kolorystyczne słuchawek, no i ceny. Lite kosztują 130$, a Pro – 170$. Czy ten duet słuchawek jest warty uwagi? Jak zwykle najważniejsza przy tej ocenie (przynajmniej dla mnie) będzie jakość dźwięku.

  • 6 mm przetworniki (“powerful bass, vibrant mids and pristine highs”)
  • personalizacja obudowy
  • dopasowanie wkładek (w Pro o wiele bogatsze)
  • czas pracy: 6h na jednym ładowaniu (+18h w etui z USB-C)
  • Bluetooth 5.0 z Qualcomm aptX adaptive, AAC, SBC
  • tryb słuchawkowy
  • kontrola z poziomu słuchawek

źródło: v-moda