Na targach CES 2022 było pewnie z kilka innych inteligentnych dzwonków (ponad 2200 wystawców, więc strzelam w ciemno), ale dwa modele przykuły moją uwagę nieco bardziej. Belkin zaprezentował Wemo Smart Video Doorbell z prywatnym przekazem obrazu do HomeKit i rekordową szerokością widzenia, a Eufy w Security Video Doorbell Dual podwójną kamerkę. Najlepsze cechy obydwu poniżej.

Wemo Smart Video Doorbell

smart dzwonek do drzwi Wemo Smart Video Doorbell dla HomeKitSmart video dzwonki do drzwi oferowane są dziś w bardzo bogatej ofercie, a także różnych kategoriach cenowych. Możemy nabyć niezłe modele za rozsądne pieniądze. Posiadające wystarczający standard opcji, jakich oczekujemy od tego typu rejestratorów. Więcej ciekawych ulepszeń trafia do droższych modeli. Nie pamiętam, czy seria Wemo posiadała już jakiś dzwonek, ale teraz będzie go miała i z wyższej półki.

Wg mnie najlepsze możliwości Wemo Smart Video Doorbell to:

 • współpraca z Apple HomeKit Secure Video (prywatnym dostępem do nagrań z szyfrowaniem video do chmury iCloud) – to dopiero trzeci taki smart dzwonek na rynku
 • rozpoznawanie twarzy i przetwarzanie kadru
 • obiektyw 178 stopni (najszerszy zakres widzenia sytuacji przed drzwiami na rynku z jednego sensora, co ważne, bo zaraz przejdę do propozycji Eufy)
 • wzmocnione efekty night vision
 • współpraca z platformą Apple HomeKit (m.in. do budowania scen z innymi smart modułami we wspólnej sieci Apple Dom)
 • strefy reakcji na aktywność (przez Apple Dom)
 • dwuzakresowe Wi-Fi (2.4GHz i 5GHz)

Oczywiście jest też wiele innych standardów, o których już nawet nie wspominam, gdyż są normą.

Eufy Security Video Doorbell

Eufy Security Video Doorbell Dual smart dzwonek z podwójną kamerkąEufy (należące do Anker) do tematu podeszło nieco inaczej od Belkina. Zamiast koncentrować się na jednym obiektywie proponuje połączenie sił dwóch. Answer DualCam już coś takiego oferował. Podobną konstrukcje znajdziemy w Eufy Security Video Doorbell. Kamerka główna została wycelowana na front, a pomocnicza w dół. Ma koncentrować się na paczkach dostarczanych przez kurierów pod drzwi. W USA takie praktyki są codziennością. Jest też spore złodziejstwo (co zresztą widać na YouTube, gdy takie występki są nagrywane właśnie przez smart monitoring). U nas pod drzwiami zostawia się głównie jedzenie zamawiane w ramach subskrypcyjnych platform (firmy dietetyczne robią zresztą na tym niezły biznes).

Wg mnie najlepsze możliwości Eufy Security Video Doorbell to:

 • nagrywanie obrazu w jakości 2K (szeroki zakres 160 stopni)
 • drugi obiektyw 1080p skierowany w dół (szeroki zakres 120 stopni)
 • brak dopłat za przechowywanie zapisu video (wszystko jest trzymane lokalnie na 16 GB pamięci w HomeBase)
 • opcja bezprzewodowej pracy (na baterii do pół roku)
 • współpraca z platformami Alexa i Asystentem Google

W sieci widziałem komentarze odnośnie kamerek z większymi możliwościami widzenia i większość osób podkreśla, że w swoich smart zamkach ze obiektywami o mniejszych możliwościach również widzą podłogę przed drzwiami, więc przed zakupem tych bardziej zaawansowanych urządzeń warto wszystko ocenić wcześniej samemu (lub poczytać). Za ten bajer trzeba dopłacić aż 90$, bo już wcześniej na rynku był wariant Eufy Video Doorbell 2K. Cena zestawu z Home Base to 260$. Dopłacalibyście za takie zakresy podglądu sytuacji, jak w nowych produktach Wemo i Eufy?

źródło, źródło (2)