Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
Smart przyciski Flic ze wsparciem rutyn Alexy
Android

Smart przyciski Flic ze wsparciem rutyn Alexy 

Możecie nie pamiętać, ale kiedyś pisałem na blogu o małych smart przyciskach Flic. Powstały ich już dwie generacje, a ich twórcy stale dodają im integracji. Jest tu m.in. programowanie w ramach kanału na IFTTT, Slack, Microsoft Flow, czy współpraca z Apple HomeKit. Producent dorzuca właśnie rutyny Alexy, czyli rozbudowę akcji o platformę Amazona. Najważniejsze, że współpracują oba modele Flic. Ten nowszy, ale i ten starszy. To w tej chwili chyba jedyne smart przyciski na rynku integrujące się z rutynami Alexy.

Flic smar przycisk

Flic z rutynami Alexy

Muszę szybko przypomnieć na czym polega cała idea Flic. Te małe przyciski mają ułatwiać aktywację powtarzalnych czynności lub łączyć ich więcej w jedną akcję wywoływaną przyciśnięciem. Sprawdza się to w wielu sytuacjach, a może nawet zastępować polecenia głosowe. Nie zawsze chcemy lub potrzebujemy uruchamiać sceny głosem. Przyciski są bardziej klasyczną alternatywą. Często wygodniejszą. Zależnie od sytuacji.

Flici są programowalne. Na ich wierzchu można przykleić symbol, by ułatwiał orientację w akcjach. Jest to przydatne, gdy przycisków mamy więcej (i są rozmieszczone blisko siebie). Mówimy ogólnie o smart przyciskach w mini wersji, które mają obecnie całkiem sporą konkurencję. Żeby rywalizować z innymi markami potrzebne jest stałe rozszerzanie wsparcia. Alexa i jej rutyny są tu idealne (w USA Amazon lideruje w sekcji smart asystentów i smart głośników).

Jeden Flic = wiele akcji w ramach rutyny

System działa tak samo, jak wcześniej. Różnicą jest dodanie integrowania przycisku z rutynami asystentki głosowej Amazona. Właściwie, nie ma tu większych ograniczeń w kwestiach ilości komend przypisanych do jednej akcji. Wystarczy dodać Flic do aplikacji Alexa, by włączyć go w działanie tworzonych scen (rutyn). Automatykę wywołamy przyciskiem. Zamiast komendy. Ta oczywiście też nadal będzie dostępna, więc rozwiniemy sobie w domu system sterowania.

Przykładowo, wstając rano z łóżka możemy aktywować wiele działań jednym przyciśnięciem Flica (zlokalizowanego w wygodnym miejscu). Może uruchomić jednocześnie poranną scenę: oświetlenie, jakieś smart gniazdko (np. z podpiętym do niego czajnikiem), odczytać zaplanowane pozycje w kalendarzu, newsy ze świata itd. Przypomnę na koniec, że Amazon posiadał swoje Echo Buttons, ale zakończył jego produkcję. Flic jest od niego lepszy, bo można mu zaprogramować też podwójne przyciśnięcie oraz dłuższe przytrzymanie. No i jest bardziej kompaktowy. Kiedy Google Home?

źródło: flic

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.