Całkiem niedawno informowałem na blogu, że w Polsce zadebiutowała niedroga i w zasadzie wszystkomająca smart waga od Realme. Innych chiński producent też wprowadził swojego rywala na nasz rynek. Droższego i to o połowę wyceny rywala. Tu również znajdziemy wszystko, co potrzebne do monitorowania składu i masy ciała, a przy okazji jest szansa na integrację z apką Huawei Zdrowie, gdzie przecież trafiają też dane z trackerów aktywności Huawei.

Huawei Scale 3 smart waga

Huawei Scale 3 z WiFi

Sprawdziłem, kiedy Huawei w ogóle zaprezentował Scale 3. Było to w październiku 2020 roku. Teraz czas na polską jej premierę. Zeszła się trochę czasowo z modelem Realme, więc mam w miarę świeży moment do bezpośredniego porównania. Konkurent kosztuje 99 zł. Huawei Scale 3 – 149 zł. Za co więc dopłacamy te 50 zł? Wydaje mi się, że chodzi głównie o obecność łączności WiFi  (obok BT) w wariacie od Huawei. Nie zmusza to do połączenia z telefonem przez Bluetooth, by przesyłać pomiary. Wystarczy stanąć na wadze i koniec. Odczyty same powędrują do apki Huawei Zdrowie.

Jak już jestem przy aplikacji to warto dodać, że można w niej zapisywać dane z aktywności z trackerów i smart zegarków Huawei, więc wszystko się integruje w naszym profilu.

Huawei Scale 3

Huawei Scale 3 – 11 pomiarów

Realme Smart Scale oferuje 16, a Huawei Scale 3 – 11 różnych pomiarów. To na tyle dużo, że nie szukałbym tutaj większych różnic. I tak te najważniejsze to analizy składu ciała, czyli ogólną wagę, BMI, ale też bardziej zaawansowany przekaz przez bioimpedancję elektryczną. Mowa o poziomie tkanki tłuszczowej, tłuszczu trzewnego, masę mięśniową, poziom zawartości minerałów w kościach, czy procentowy udział wody w organizmie. W trakcie pomiarów mierzone jest też tętno. To wszystko widziałem też w Realme. W Huawei jest tryb gościa, który się przyda (nie popsuje profilu, umożliwi ważenie ogólne).

Huawei zachwala swój produkt technologiami TruFit. Ten model analizowania wymienionych wyżej składników opracowano wspólnie z Hefei Institutes of Physical Science (Chińskiej Akademii Nauki). Ma to posłużyć w przypadku sugerowania feedbacku. Przekaz na podstawie regularnego użycia ma bazować na big data oraz AI. Może to Huawei wycenia? Te 149 zł i tak uważam za bardzo atrakcyjne. Szczególnie, że waga wygląda dobrze i nowocześnie. Konkurencja jest tu już na tyle duża, że i ceny ogólne spadają. Poprzednik był droższy, a uboższy, co to wszystko tylko potwierdza.

źródło: huawei