Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
Sony SRS-XB13 – przenośny, mini i z EXTRA BASS
Gadżety

Sony SRS-XB13 – przenośny, mini i z EXTRA BASS 

Sony SRS-XB13 przenośny głośnik Bluetooth z EXTRA BASSSony pokazało swój kolejny mobilny głośniczek. Model SRS-XB13 jest przenośny, kompaktowy i obiecuje niezłe brzmienie przy wsparciu EXTRA BASS. Oczywiście w wielu kolorkach, całkiem długim czasie pracy na jednym ładowaniu oraz niezłym wzornictwem. Granie oczywiście w standardzie Bluetooth, a odporność na adekwatnym do przeznaczenia poziomie. To gadżet w teren. Następca XB12 o zbliżonych gabarytach i nieznacznej modyfikacji w kwestii ogólnej estetyki.

Sony SRS-XB13 jest mini, ale z EXTRA BASSem

Mam w domu sporo głośników. Część z racji tematyki, którą się przecież na co dzień zajmuję. Nie dysponuje jednak żadnym modelem całkowicie bezprzewodowym, choć nie ukrywa, że czasem by się przydał. SRS-XB13 to już kolejne podejście Sony do tematu przenośnych głośniczków strumieniujących muzykę ze sparowanego przez Bluetooth źródła. Jeśli dobrze pamiętam to nawet o kilku takich urządzeniach japońskiej marki już pisałem.

Ten konkretny wariant wygląda na jeden z najmniejszych w dotychczasowym portfolio produktowym tej kategorii u Sony (ale mogę się mylić). XB13 jest naprawdę poręczny, a nie rezygnuje przy tym z donośnego jak na te gabaryty brzmienia. Oczywiście według producenta, bo nie miałem jeszcze okazji posłuchać tego w rzeczywistości. Jestem jednak skłonny uwierzyć w efekty ze względu na oznaczenie EXTRA BASS. Miałem z nim do czynienia w wielu innych urządzeniach marki i zwykle coś znaczyły. Sony zapewnia, że będzie dynamicznie. Sygnałem zajmie się Sound Diffusion Processor.

Sony SRS-XB13 EXTRA BASS

Sony SRS-XB13 – wielofunkcyjny pasek

Dobrze, że Sony pomyślało o pasku do miniaturowego głośniczka. Już wielu producentów pamięta, że to kategoria mobilnych jednostek, które czasem trzeba gdzieś zamocować, np. do plecaka lub paska od spodni. W SRS-XB13 pasek wygląda wielofunkcyjnie. Ma kilka opcji mocowania i przy podwieszeniu pozwoli na lepsze kierowanie audio. Jego kolor pasuje przy okazji do obudowy urządzenia. Pod tym względem Sony postawiło na ciekawą paletę barw. Są odmiany klasyczne, ale i odważniejsze. Bardziej “imprezowe”.

Dwa głośniczki Sony SRS-XB13 można też parować ze sobą w system stereo i każdy kanał będzie grał swoją ścieżkę (lewą i prawą). To dodatkowe wzmocnienie przekazu, zwłaszcza na otwartej przestrzeni. A jeśli już o niej to dopiszę, że obudowa ma szczelność IP67 oraz ma wzmocnioną konstrukcję, by sprostać warunkom na zewnątrz. A jak z czasem pracy na jednym ładowaniu? W specyfikacjach podano aż 16 godzin. Z Androidami uda się skorzystać z szybkiego parowania Fast Pair, a jest też mikrofonik, więc można prowadzić rozmowy głosowe. Nie znam jeszcze ceny, ale premiera już w kwietniu.

źródło: sony

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.