Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Soundform Elite – smart głośnik i stacja Qi w jednym
Android

Soundform Elite – smart głośnik i stacja Qi w jednym 

Smart głośniki są coraz bardziej konkurencyjne, a powodem tego jest zwiększone zainteresowanie modułami z obsługą asystenta głosowego, ale też ich coraz większe możliwości. Zwykle w kierunki poprawy właściwości audio, bo chcemy, aby takie gadżet przede wszystkim jakoś grał. Nie zastąpi dobrze grającego sprzętu (choć pojawiają się również modele premium), ale liczymy na jakiś poziom. Coraz częściej tego typu rozwiązania chcą dostarcząć czegoś ponad muzykę i komendy głosowe. Belkin wspólnie z Devialet stworzyli model, który ma bezprzewodowo dobrze grać, ale też indukcyjnie ładować. Soundform Elite to hybryda smart głośnika i stacji Qi.

Belkin Devialet Soundform Elite smart głośnik

Soundform Elite – głośnik i ładowanie Qi

Głośnik grający bezprzewodowo jest coraz popularniejszym elementem smart wyposażenia wnętrza. To też kolejny gadżet, który wprowadzamy do domu i który zajmuje przestrzeń. Co prawda, małą, ale im więcej elektroniki, tym bardziej zajęty obszar, m.in. na szafce, półce itd. Soundform Elite ma połączyć cechy dwóch produktów, by pozwolić odzyskać trochę miejsca. Przede wszystkim jest to inteligentny głośnik z Asystentem Google, czyli moduł do nasłuchu naszych poleceń (pytań oraz akcji smart home) oraz odtwarzania muzyki. Jego budowa w tym zakresie jest dosyć standardowa. Oferuje 360 stopniowe granie i całkiem estetyczny design. Trochę zaburza go góra, ale jest to zabieg celowy.

Wierzch głośnika od Belkin i Devialet jest skośny nie bez powodu. Można tam oprzeć smartfon z bezprzewodowym ładowaniem i uzupełnić energię. Stacja taka będzie przy okazji ekranem dla głośnika, ale głównie jako player muzyczny (być może niebawem też rodzajem Smart Ekranu z trybem Ambient Mode na smartfony). Muzą można sterować głosowo, ale ekran telefonu zawsze będzie przydatnym panelem do alternatywnego sterowania, gdzie zobaczymy okładkę i informacje o artyście. Ogólnie jest to całkiem ciekawa koncepcja, której w tym dziale produktów nie ma za wiele. Kiedyś przedstawiałem na blogu projekt Luna, ale była to bardziej lampka z Alexą i płaską powierzchnią do ładowania telefonu. 300 dolarów za urządzenie to w sumie całkiem rozsądna cena, jak za połączenie Qi oraz technologii Devialet.

smart głośnik Qi Belkin Devialet Soundform Elite

Głośnik z Speaker Active Matching

Spodziewam się niezłego dźwięku, uwzględniając niewielkie gabaryty modelu. Oby tylko nie było zakłóceń w trakcie jednoczesnego ładowania i grania muzyki. Trzeba też pamiętać, że audio to wibracje. Ciekawe, jak wpłyną na proces ładowania. Qi daje zwykle odpowiedni margines odległości, więc nie powinno być tu większych problemów. Głośnik niskotonowy jest tak skonfigurowany, by redukować wibracje. Devialet wykorzystało również opatentowaną technologię SAM (Speaker Active Matching), by zadbać o dokładność odtwarzania. Model Soundform Elite zaprezentowano podczas styczniowych targów CES 2020 w Las Vegas. Kolorystyka będzie klasyczna: biało-szara lub czarna. Premiera w marcu.

źródło: Belkin

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.