Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Tryb gościa dla Asystenta Google w smart urządzeniach
Gadżety

Tryb gościa dla Asystenta Google w smart urządzeniach 

Krótka, ale dość ciekawa informacja dla posiadaczy smart domów opartych na sterowaniu Asystentem Google. Gigant z Mountain View przedstawił wczoraj opcję Guest Mode, czyli tryb gościa dla swoich smart głośników i smart ekranów. Po wypowiedzeniu specjalnej komendy nasłuch nie będzie pamiętał naszych wyborów i zapytań, więc goście nie wprowadzą na koncie niepotrzebnego zamętu.

Hey Google, turn on Guest Mode

Nie dla wszystkich ten news będzie zrozumiały. Po co mi w inteligentnym głośniku lub smart ekranie możliwość uruchomienia trybu gościa? Otóż jest sens takiej aktywacji. Google Nest i Google Home oraz Smart Displaye w postaci hubów z asystentem na pokładzie rozumieją nasze własne polecenia i starają się uczyć pewnych nawyków. Rozpoznawać nasze preferencje i dopasowywać do nich również odpowiedzi lub rekomendacje. Dokładnie tak, jak na pozostałych kontach w usługach Google, gdzie podczas wyszukiwania tworzy się nasz osobisty profil upodobań. Czasem nie chcemy, by obce osoby zakłócały nam

Guest Mode dla Asystenta Google na smart urządzenia jest też w zamyśle czymś na wzór podwyższenia prywatności w pewnych kwestiach. Działa jak karta incognito, czyli nie zostawia śladów przy zapytaniach. Teoretycznie (o ile wierzymy Google w tych sprawach) zadziała system zapytań bez ich przekazywania do konta Google. W smart ekranach znikną prywatne zdjęcia z foto ramki, nie będzie dostępu do wydarzeń z kalendarza, ale już np. możliwość sterowania zasobami muzycznymi lub smart domowymi akcjami pozostanie. Family Bell i Broadcast (przekaz) też będą do dyspozycji. Na razie wszystko tylko po angielsku: “Hey Google, turn on Guest Mode.”. Przyda się?

źródło: google.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.