Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
Ucząca się smart lampa Wyze Floor Lamp
Android

Ucząca się smart lampa Wyze Floor Lamp 

Wyze znów zaskakuje. Widać, że marka ma swój własny plan na rozwój i rywalizację z innymi producentami w segmencie smart urządzeń. Wciąż zachowując przy tym przystępne ceny. Tym razem w ofercie pojawi się inteligentna lampa. Jej smart funkcje nie są jednak związane wyłącznie ze zdalnym sterowaniem i możliwością integracji z innymi urządzeniami. Wyze Floor Lamp ma się dopasowywać z oświetleniem do potrzeb domowników.

smart lampa podłogowa Wyze Floor Lamp

Wyze Floor Lamp się uczy

Najnowsza propozycja Wyze ma zaoferować coś więcej niż tylko oświetlenie. Główka lampy została wyposażona w 15-punktowe światło LED, dzięki czemu można skupiać wiązkę w zakresie nawet 8-23 stopni. Wzmocnić w ten sposób światło w konkretnym miejscu i dać pożądany komfort pod różne potrzeby. Grafiki promocyjne sugerują sytuacje w jakich się to przyda. Przy czytaniu książek, pracy, zabawie, czy jako dekorowanie światłem wnętrza.

Do tego jest 11 poziomów jasności oraz dobieranie temperatury. Można przygotować sobie warunki nawet pod portretowanie (4000K). Color Rating Index (CRI) jest tu powyżej 90 punktów. Szyjka lampy jest elastyczna, więc kierowanie wiązki jest praktycznie dowolne. No i sam design minimalistyczny. Maksymalna jasność to 1400 luxów lub 800 lumenów. Zadbano nawet o odpowiednio niski profil podstawy, by autonomiczne odkurzacze nie miały problemów ze sprzątaniem.

Wyze Floor Lamp

Wyze udało się we Floor Lamp dorzucić też tryb uczenia. AI Deep Learning ma rozumieć kiedy i gdzie potrzebujemy odpowiednich warunków i je zapamiętuje. Im dłużej będzie się uczyć, tym lepiej się do nas dopasuje.  W razie czego wszystko można szybko skorygować przez specjalny pilocik na Bluetooth. Ma obrotowe pokrętło dla wspomnianych wyżej jedenastu stopni jasności.

Wyze Floor Lamp pod smart home?

Marka Wyze kojarzy się z budżetowym segmentem smart home, więc w lampie Floor Lamp też znajdziemy adekwatne funkcjonalności. Spokojnie podłączymy urządzenie do aplikacji Wyze, w której znajdują się też inny moduły producenta. Niestety łączność uwzględnia tylko Bluetooth, więc sterowanie zdalne odbywa się wyłącznie lokalnie. Można na ekranie telefonu ustawić poziom jasności, temperaturę, stworzyć harmonogram pracy, uruchomić tryb spania, ale już integracji z inteligentnym domem nie będzie. Brakuje integracji z IFTTT, HomeKit, Asystentem Google lub Alexą, co zwykle było obecne w innych urządzeniach Wyze.

Producent chce dodawać z czasem nowe funkcje, więc jest jeszcze szansa na współpracę z wyżej wymienionymi platformami. Będzie tu pewnie jednak potrzebny jakiś HUB. Cena jest oczywiście atrakcyjna. Wynosi niecałe 30 dolarów.

źródło: wyze

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.