Obiecałem na blogu, że jak tylko na rynku pojawi się jakiś ciekawy, oryginalny i nietypowy sposób wykorzystania naszych codziennych urządzeń to wrzucę o tym jakąś wzmiankę. Właśnie trafiłem na fajne akcesorium do Apple Watcha, które zamienia wearable w wizjer dla iPhone’a. Brzmi dziwnie? Oto koncepcja:

Ulanzi ST-09 Phone Tripod Mount

Ulanzi ST-09 Phone Tripod Mount

Smartfony z kijkami selfie, stabilizatorami, uchwytami lub gimbalami to dziś widok powszedni. Tego typu modułów mamy bardzo szeroki wybór i możemy odszukać odpowiednie rozwiązanie zarówno pod budżet jak i indywidualne potrzeby. Są proste zapięcia i skomplikowane ekosystemy do podpinania dodatkowych elementów, by nagrywanie video było wyższej jakości. Ulanzi ST-09 Phone Tripod Mount to niewielki tripod ręczny, który połączy siły iPhone’a i Apple Watcha.

Przednie aparaty smartfonów są dziś często wystarczająco dobre, by zarejestrować obraz dobrej jakości. Te z tyłu mają oczywiście lepsze właściwości, ale ciężko wykorzystać je do filmowania, gdyż nie widać podglądu na ekranie telefonu. Ulanzi znalazło sposób. Stworzyło mocowanie do Apple Watcha, którego mały ekranik powinien wystarczyć do widzenia siebie w kadrze. Ułatwi to kontrolę sytuacji, czyli pilnowanie sylwetki w obrębie pola widzenia kamerki. Smart zegarki miały służyć inaczej, ale, jak widać, znalazło się dla nich alternatywne działanie. Wszystko ułatwia zwykłe odpięcie paska od koperty i wgranie specjalne apki.

Całkiem ciekawy gadżet dla vlogerów i streamerów posiadających sprzęt Apple. Ulanzi ST-09 Phone Tripod Moun wyceniono na ok. 20$. Uchwyt złapie nawet większe iPhone’y, natomiast aplikacja zamieniająca zegarek w wizjer dotyczy wyłącznie Apple Watche series 5 lub nowsze.

źródło: ulanzi.com