Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
Smart pilot WeMo Stage Scene Controller dla Apple Dom
Gadżety

Smart pilot WeMo Stage Scene Controller dla Apple Dom 

Seria WeMo od Belkina rozszerza się o ciekawy moduł przygotowany specjalnie pod platformę Apple Dom. Wemo Stage Scene Controller to pilocik dla smart domu budowane w oparciu o HomeKit. Ma połączyć zdalne sterowanie z tradycyjną obsługą ścienną. Jest jednocześnie włącznikiem, ale i kontrolerem z opcją aktywacji zaprogramowanych scen. Nie jest przy tym specjalnie drogi.

WeMo Stage Scene Controller

Wemo Stage Scene Controller – 6 scen

Gadżet działa w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Ma swoją ramkę na ścianę, więc może być w niej obsadzony w bardziej tradycyjny sposób. Przyciski będą wtedy funkcjonowały w klasycznym stylu. Będąc dostępnymi zawsze z tego samego miejsca – jak typowy włącznik. Pilot można jednak wyjąć i używać w całym domu mobilnie. Zamiast aplikacji, tabletu lub poleceń Siri. To rozwiązanie dla lubiących bardziej standardowe opcje.

Najważniejsze, że w Wemo Stage Scene Controller można zaprogramować do sześciu scen, które wcześniej stworzyliśmy sobie w ramach naszej sieci smart home w apce Apple Dom. Przyciski w pilocie są tylko trzy, ale każdy z nich reaguje też na długość przytrzymania, więc wystarczy tylko zapamiętać, jakie akcje przypisaliśmy do którego działania. Całość działa w pełni bezprzewodowo i nie potrzebuje żadnej skomplikowanej instalacji. To nie pierwszy taki system na rynku, ale jeden z przystępniejszych cenowo. Został wyceniony na niecałe 50$.

pilot WeMo Stage Scene Controller do scen Apple Dom

Wemo Stage Scene Controller z Thread

Co więcej, Belkin obiecał, że Wemo Stage Scene Controller będzie przygotowany do współpracy z protokołem Thread, który zaczyna rozbudowywać swój zasięg właśnie w połączeniu z usługami HomeKit od Apple. Pilot łączy się z aplikacją iOS przez Bluetooth, więc ciekawi mnie jak zostanie rozwiązana współpraca z Thread. Przypomnę szybko, że zaletami takiej sieci mesh jest zwiększenie zasięgu sygnału przez węzły, którymi są m.in. smart urządzenia. Niektóre, jak smart głośnik HomePod Mini działają nawet jak huby.

źródło: belkin

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.