Napiszecie mi pewnie, po co pisać na blogu o kolejnej smart żarówce? Jest ich na rynku już całkiem sporo, a większość stara się integrować z popularnymi platformami dla inteligentnego domu, no i konkurują cenami. Może i tak, ale jak z jakimś modułem wchodzi Wyze to przebija ich wszystkich. Może nie pełną ofertą możliwości, ale stosunkiem ceny do potencjału już tak. Wyze Bulb Color dołącza do Wyze Bulb, czyli doda 16 milionów kolorów za dosłownie grosze.

Wyze Bulb Color z 90+ CRI

Obserwuję Wyze od początku, gdy wydało pierwszą budżetową kamerkę do monitoringu wnętrza. Do dziś ich oferta bazuje na tej samej strategii. Ma być dobrze i tanio. Dobrze, bo otrzymujemy odpowiednie standardy rynkowe. Tanio, gdyż cena za czteropak to tylko niecałe 35 dolarów. Wychodzi po niecałe 9$ za sztukę, ale nie wiem czy to czasem nie cena w przedsprzedaży.

budżetowa smart żarówka Wyze Bulb Color

Marka ta już posiadała smart żarówkę w swoim portfolio urządzeń. Wyze Bulb nie oferowała jednak kolorów. Nie wszyscy tego potrzebują, więc dobrze sprzedawać oba warianty. Odmiana Bulb Color ma dostarczyć 16 milionów kolorów, co oczywiście jest wartością umowną. Mało komu uda się skorzystać z tylu barw, ale możliwość dostrojenia odcieni jest szeroka. Zwykle i tak korzystamy z tych konkretnych i podstawowych, ale są też tryby dopasowania, więc im opcji więcej, tym lepiej. Wyze obiecuje odwzorowanie kolorów na poziomie 90+ CRI (współczynnik oddania barw).

Można natężenie światła oczywiście kontrolować. Tutaj Wyze daje minimum 30 lumenów (ekwiwalent 2 watów) i szczytowe 1100 lumenów jasności (ekwiwalent 75W). Jeśli chodzi o temperatury barw to zakres obejmuje 1800-6500K. To dobre wyniki!

Wyze Bulb Color ze smart home

Pośród bazy możliwości jest praktycznie wszystko, czego oczekujemy od smart żarówki. Dopasowywanie barw pod nastrój, grupowanie, harmonogramowanie, wybudzanie światłem, wizualne powiadomienia/przypomnienia, rutyny bezpośrednio z apki Wyze (chodzi o powiązanie z innymi modułami ekosystemu Wyze), tryb wakacyjny, ale też sporo dodatkowych rozwiązań po integracji z popularnymi platformami lub serwisami dla smart domów. Jest szansa na połączenie z Google Home i Amazon Alexa, czyli także sterowanie głosowe przez komendy asystentów głosowych.

Asystent Google lub Alexa pozwoli głosem zmienić kolor, jasność, no i oczywiście włączać lub wyłączać oświetlenie (lub poszczególne grupy żarówek). W zasadzie wszystko, co potrzeba. Zapomniałbym dodać, że jest też kanał w IFTTT, czyli jeszcze jedna opcja na budowanie scen. Przypominam na koniec, że mówimy o naprawdę budżetowych smart żarówkach! Za to uwielbiam Wyze!

źródło: wyze