Wyze to jedna z tych marek, o których lubię pisać na blogu. Doceniam ich strategię działania związaną z dostarczaniem przystępnych cenowo modułów związanych ze smart home (i nie tylko) oraz konsekwencję w stałym rozbudowywaniu ekosystemu. Najnowszym elementem platformy ma być inteligentny wąż LEDowy Wyze Light Strip. Popularny dzisiaj gadżet do dekorowania wnętrza światłem, ale za mniejsze pieniądze i z całkiem ciekawym zakresem możliwości. Oczywiście oceniając stosunek ceny do funkcji.

Wyze Light Strip smart taśma LED

Wyze Light Strip i model Pro

Light Strip i Light Strip Pro to nie pierwsze propozycje dotyczące inteligentnego oświetlenia od Wyze. Firma proponowała już kilka rozwiązań, m.in. smart żarówki. Taśmy LED są obecnie wszędobylskie. Czasem nawet wprowadzanie do domów zbyt obficie. Wybór na rynku bogaty, ale każda kolejna propozycja jest warta uwagi. Wyze chce ułatwić samodzielny montaż, czyli proponuje DIY.

Osobiście robiłem podobną instalację samodzielnie, ale musiałem nabyć sporo różnych elementów (od złączek, po prowadnice i sterowniki). Gotowe zestawy są z kolei trochę ograniczone, więc coś pomiędzy tymi rozwiązaniami wygląda na ciekawe. Wyze przekonuje, że ich model będzie łatwiejszy w samodzielnym montażu i to prawie w dowolnym miejscu. Gotowy do szybkiego przycinania, przyklejania i odporniejszy (w wersji Pro). Ciekawi mnie system ewentualnego łączenia modułów. EDIT: nie da się, a takie Philips Hue Lightstrips umożliwiają przedłużanie.

Wyze Light Strip jest smart

Obecnie nie wystarczy już samo światełko w tym formacie. Chcemy nim wygodnie sterować. Najlepiej z poziomu smartfona. Wyze dostarczy kilka możliwości kontroli światła LED. Jest oczywiście aplikacja, więc ekran telefonu będzie panelem dla różnych ustawień. Posiada automatyczną synchronizację w zakresie temperatury kolorów, dopasowaniem do warunków itd. Aplikacja Wyze łączy też wspomniane smart żarówki, więc pewnie będzie współpracować z nimi w ramach trybów Vacation Mode, Sleep Routines, Automations oraz Timers.

Będzie można ustawić sceny, grupować światło, tworzyć harmonogramy pracy i pewnie wiele więcej (większość opcji, których oczekujemy od smart oświetlenia). Nie zabraknie też sterowania komendami głosowymi Asystenta Google lub Alexy. Jest nawet tryb muzyki, czyli synchronizacja z efektami dźwiękowymi. Nie zabraknie też możliwości przyciemniania. Oba modele korzystają z łączności WiFi i Bluetooth.

Wyze Light Strip Pro inteligentny wąż LED

Wyze Light Strip vs Light Strip Pro

Czym różnią się od siebie obie taśmy Wyze? Producent daje szansę na skorzystanie z dwóch opcji. W obu przypadkach do dyspozycji jest 16 milionów kolorów, ale podstawowy wąż generuje jednocześnie tylko jedną barwę, natomiast pro jest multikolorowy. Ma aż 16 sekcji, więc rozświetli pomieszczenie w sposób bardziej efektowny. Każdy model do wyboru w dwóch długościach: 5- i 10-metrowym. Ceny startują już od 26$ i 31$ (odpowiednio), więc jest to sporo taniej od wielu innych smart węży. Premiera dopiero we wrześniu i październiku (Pro).

źródło: wyze.com