To będzie krótka, ale bardzo treściwa wiadomość. Bardzo wielu z was na nią czekało. Ja też! Xiaomi w końcu jest gotowe na obsługę płatności zbliżeniowych na Starym Kontynencie! Najnowszy Mi Band 6 NFC to wzbogacona o chip Near Field Communication edycja smart opaski chińskiego producenta. W końcu! Podniecie sprzedaż wearable jeszcze bardziej.

Xiaomi Mi Band 6 NFC

Mi Bandy z NFC na pokładzie nie są niczym nowym, ale do tej pory trackery Xiaomi ze zbliżeniowym modułem były oferowane wyłącznie na terenie Chin. Czas na Europę i oczywiście Polskę. Kilka krajów na wchód od nas mogło już korzystać ze zbliżeniowych płatności Mi Bandami, ale to były wyjątki. Teraz mówimy o znacznie szerszym obszarze.

Dlaczego info o Mi Bandach z NFC jest tak atrakcyjne? Powody są proste. Raz, że trackery te mają całkiem spore możliwości – szczególnie jak na opaski tego typu, a dwa, są znacznie tańsze od wielu innych gadżetów na nadgarstek z opcją płacenia. Z NFC i w najnowszej generacji (z tym efektownym, bezramkowym ekranikiem) będzie murowanym hitem. Xiaomi przy usługach płatności zbliżeniowych współpracuje z Mastercard.

Xiaomi Mi Band 6 NFC – specyfikacje

Wyżej zauważyłem, że Mi Band 6 dysponuje ciekawymi parametrami. Bardzo szybko i krótko o tych najważniejszych (bo o smartbandzie na blogu już pisałem).

  • ekran AMOLED 1.56 cala (326 ppi)
  • 30 trybów sportowych (z punktacją PAI)
  • czytnik tętna, pulsoksymetr, analizy snu
  • ponad 130 tarczek
  • odczyt powiadomień, obsługa muzyki
  • nawet do 14 dni na jednym ładowaniu
  • NOWE: płatności zbliżeniowe NFC
  • NOWE: obsługa asystentki Alexa

O ile droższy będzie Mi Band 6 NFC od podstawowego modelu sprzed kilku miesięcy? Na szczęście nie specjalnie wiele, bo 10 euro. Xiaomi wyceniono swój najnowszy tracker na 54.90 euro. U nas Mi Band szóstej generacji kosztuje 219 zł, więc do tego z NFC doliczymy pewnie ok.45-50 zł. Kiedy premiera? W Polsce już w październiku. Wstrzymajcie się zatem z zakupem, bo naprawdę warto będzie dopłacić. W Polsce można korzystać z konkurencyjnych Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay i Garmin Pay. Nie ma tylko Samsung Pay, ale ostatnie przejście Galaxy Watch 4 na Wear OS rozwiązuje ten problem.

źródło: xiaomi