Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Xiaomi Mi Smart Clock z Asystentem Google
Gadżety

Xiaomi Mi Smart Clock z Asystentem Google 

W zeszłym roku włączyłem w obsługę swoich inteligentnych urządzeń smart ekran od Google. Nest Hub jest jednym z rozwiązań, które dają taką możliwość, ale nie jedynym. Zmodyfikowanego Androida w tej wersji gigant z Mountain View oferuje producentom OEM w partnerskich urządzeniach. Także Xiaomi postanowiło wdrożyć Asystenta Google w adekwatnym dla siebie cenniku. Mi Smart Clock to malutki ekranik robiący za smart budzik.

Xiaomi Mi Smart Clock

Xiaomi Mi Smart Clock – ekran 4 cale

Mój Google Nest Hub ma 7 cali i celowo wybrałem ten mniejszy z oferowanej pary modeli. Chciałem, by nie zajmował wiele miejsca, a przy okazji dał szansę na ekranowe sterowanie smart urządzeniami i stworzonymi przeze mnie rutynami. Mi Smart Clock to jego jeszcze mniejszy odpowiednik. Troszkę inaczej się prezentujący, ale w przeznaczeniu zbliżony. Xiaomi proponuje tylko niecałe 4 cale przekątnej, ponieważ twierdzi, że taka kompaktowa stacja sprawdzi się idealnie w sypialni. Jako smart budzik.

Niby budzik ze smart funkcjami, ale jednocześnie hub dla smart home (lub jak kto woli – Internetu Rzeczy). Wyświetlacz ma prezentować godzinę, służyć jako budzik ustawiany głosem, ale można go zastosować też do sterowania platformami zintegrowanymi z Asystentem Google. W praktyce znajdziemy tu mniej więcej ten sam zestaw opcji, które są w Nest Hub, czyli kontrolę muzyki i materiałów video, wspomnianą już siecią inteligentnych modułów, itd.

smart ekran Xiaomi Mi Smart Clock

Mi Smart Clock jako smart ramka

Nie zabraknie też zadawania pytań samemu asystentowi głosowemu. Zabawę multimediami ułatwi wbudowany Chromecast. Jak widać, to nie jest po prostu tylko smart budzik. W tym samym czasie Xiaomi przedstawiło nową kamerkę Mi 360° Home Security Camera 2K Pro, więc i ona będzie współpracowała z Mi Smart Clock. Przy powiązaniu urządzeń przez Mi Home (i pewnie Google Home) uda się obserwować na ekranie obraz z monitoringu.

Ekran może też pełnić rolę smart ramki do zdjęć. To również w Nestach jest dostępne. Nic dziwnego. W większości stacja taka marnowałaby swój potencjał. Na panelu można wrzucić miks obrazków lub fotek, by cieszyły oko. Może gabaryty tu nie powalają, szczególnie w trybie ramki, ale za niecałe 50 euro taki smart głośniczek z wyświetlaczem, Asystentem Google, Chromecastem, smart budzikiem i hubem dla domu to ciekawa propozycja. Idealna jako rozszerzenie dla większych ekranów.

źródło: blog.mi.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.