Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Husqvarna 435X AWD – Alexa, skoś trawnik!
Android

Husqvarna 435X AWD – Alexa, skoś trawnik! 

Husqvarna 435X AWD - autonomiczna kosiarka z asystentem głosowym

Autonomiczne kosiarki nie są jeszcze tak powszechne jak tego typu odkurzacze, ale segment ten został już zauważony przez producentów. Nawet iRobot zaproponował własny model Terra, przenoszący część technologii na zewnątrz. Samodzielne kosiarki ma już też Husqvarna, ale na zeszłotygodniowych targach Mobile World Congress w Barcelonie przywiozła sprzęt, który wyprzedzi poprzednie generacje o kilka standardów. 435X AWD ma poradzić sobie ze wzniesieniami, a sterować nią będzie można poprzez asystenta głosowego.

Husqvarna 435X AWD – autonomiczna kosiarka

Trawniki w ogródkach są zwykle płaskie i równe. Marzeniem jest efekt murawy z Wimbledonu lub Wembley, ale nie każda przestrzeń jest tak prosta i łatwa do skoszenia. Są tereny bardziej górzyste, a czasem takie mini wzniesienia są nawet elementem projektu (nie licząc pól golfowych, gdzie jest to normą). Tutaj trzeba już mieć ogrodnika lub się trochę wysilić. Sam w poprzednim miejscu miałem małą górkę i pamiętam, że z koszeniem tego miejsca było kilka problemów. Husqvarna postanowiła, że czas, by takimi zadaniami zajął się robot.

Husqvarna 435X AWD - autonomiczna kosiarka z asystentem głosowym

Najnowszy model 435X AWD ma napęd na cztery koła (co zresztą zdradza oznaczenie “All Wheel Drive”), dzięki czemu nie straszne kosiarce będą nawet 70% wzniesienia. Także budowa kosiarki ma specjalną konstrukcję, dostosowaną do nowego przeznaczenia. Tylna oś w rodzaj przyczepki, jak część koparek do ciężkich robót, ułatwi manewrowanie. Takie ułożenie kół ma też ułatwić poruszanie się na stromej darni. Sprzęt ten ma być wielozadaniowym urządzeniem typu all-in-one. Wyrób ma nawet specjalne systemy zatrzymujące ostrza, gdy kosiarka zrobi fikołka, o co na nierównym terenie nie jest trudno. Firma ma nadzieję wyznaczyć nowy standardy na rynku takimi krokami.

To jednak nie jedyne opcje, które wyróżnią autonomiczną kosiarkę pośród innych. Żeby już całkowicie wprowadzić ją na wyższą półkę, Husqvarna dodała obsługę asystentów głosowych. Alexa i Asystent Google umożliwią wysyłanie sprzętu do pracy przy użyciu komend głosowych. Platforma Automower Connect (iOS/Android) będzie sterowana w kilku językach. Akumulator kosiarki ma pracować przez nawet 100 minut i ładować się w stacji przez ok. pół godziny. Nie będzie to tania zabawka. Wyceniono ją na prawe 21550 zł (4500 euro). Dostawa ma nastąpić w pierwszej połowie kwietnia 2019. Zapomniałbym jeszcze dodać, że nawigacja po terenie odbywa się oczywiście przez GPS.

źródło: Husqarna via businesswire.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.