gry na smart głośnikMój smart ekranik Google właśnie do mnie jedzie. Wcześniej nie miałem do niego przekonania, ale odkąd w mieszkaniu pracuje tak dużo różnych urządzeń, postanowiłem włączyć sterowanie ze stacji z ekranem na platformie, z której najczęściej korzystam. Wiem, że mogę zbudować podobne po swojemu, ale na ten moment jeszcze tego nie ruszam. Google Home i Nest w wersji Smart Display otrzymują ostatnio regularne aktualizacje, zwiększając tym samym zakres funkcji. Najnowszy update dotyczy po prostu gier.

Asystent Google z grami na Smart Display

Smart głośniki i smart ekrany dla domu otrzymywały już proste gry do zabawy bez obrazu lub z treściami na wyświetlaczu, ale Google obiecało, że będzie tego znacznie więcej. Grudniowa aktualizacja dorzuci sporo tytułów. Oczywiście w wybranych językach (tych najpopularniejszych), ale i tak na ten moment oba typy urządzeń z Asystentem Google nie obsługują jeszcze naszego. Ponoć powoli coś dzieje się w tym kierunku.

Wracają jednak do tematu. Wszystkie nowe gry są oczywiście w interaktywnym formacie, by wykorzystać asystenta oraz dotykowy ekran urządzeń, na które przygotowano content. Powiedzmy, że zgrywa się to idealnie ze świątecznym czasem na prezenty. Przy okazji dodania większej porcji tytułów przeprojektowano trochę „lobby” z biblioteką i dostępem do pozycji. Jest ich już widocznie wystarczająca liczba, bo pojawiły się kategorie polecanych, najlepiej ocenianych, a jest też sekcja tych ostatnio używanych.

W ramach komendy “Hey Google, let’s play a game” pojawią się proste, ale angażujące nawet kilka osób gry rodzinne, m.in.: Horizontal Crosswords, Game of Words, Voice Quest, Power of Words, czy Daily Word Wheel. Pewnie zauważyliście, że wszystkie dotyczą słów. Są też inne, np. Daily Brain Trainer i Brainwash Puzzle – to już inny tym, ale nadal do gimnastyki umysłu. Google dodało też spersonalizowaną interakcję dla Asystenta Google (głównie dla dzieciaków, ale wymaga ona zezwolenia od rodziców w ramach Google Family Link). Część gier czeka jeszcze na swoje premiery, ale widać, że „sklepik” się rozwija. Dość wolno, ale idzie do przodu. Brakuje mi trochę bardziej zaawansowanych projektów.

źródło: google