Luxrobo MODI IoT

Na targach CES pojawi się większość gigantów rynku technologii, ale to też miejsce na projekty od mniejszych firm, które chcą się pokazać ze swoimi wynalazkami. W Las Vegas rozwinięcie platformy pokaże marka Luxrobo, promująca rozwiązania DIY w ramach Internetu Rzeczy. Ich pomysł to nauka IoT dla smart home przez tworzenie ekosystemu prawie od podstaw. Dziś można kupić pełne komplety modułów komunikujących się ze sobą, ale MODI woli dać do dyspozycji coś jeszcze bardziej elastycznego.

Idea powstała już kilka lat temu, gdy autorzy wprowadzili MODI do crowdfundingowej kampanii na Kickstarterze. Robotics of Things przeszedł od tego czasu ulepszenia, został dopracowany i zaczął być sprzedawany w tematycznych zestawach developerskich. Modular IoT Develompent Kit można nabywać w kilku specyfikacjach dla osób początkujących z tematem, ale też odmianie dla użytkowników typu Expert (tak też określono zestaw pro). Całość posiada na ten moment trzynaście różnych elementów, które tworzą bogatą ofertę różnych funkcji, akcji i współzależności. Ich zaletą ma być szansa na tworzenie bardziej spersonalizowanych „scen”, czyli dawać większy zakres możliwości, choć przy bardziej surowym designie.

Luxrobo MODI IoT

Moduły można łączyć magnetycznie w bardziej skomplikowane zestawy. Trochę jak smart klocki, ale do inteligentnego domu i do bardziej indywidualnych potrzeb. Elementy Input, Output i Setup mamy konfigurować przez aplikację mobilną MODI Play na smartfony lub system MODI Studio na komputery. Są to narzędzia do budowania i sterowania w wersji drag & drop, więc w nieco prostszym interfejsie. Wciąż jednak trzeba będzie trochę pogłówkować, by wszystko ze sobą działało. Właśnie dzięki temu mamy zrozumieć IoT lepiej. Nie jest tu potrzebna ogromna wiedza, choć znajomość tematu się przyda. Customizacja to największa zaleta projektu MODI.

Co on potrafi? Platforma MODI powstała z myślą o studentach i młodszych konstruktorach, którzy dzięki samodzielnej pracy zainteresują się bardziej tematem Internetu Rzeczy. Uproszczone programowanie ma z kolei zachęcić do samodzielnego budowania. MODI pozwoli na tworzenie własnych rozwiązań w smart domu, ale będzie też pomocne w wielu innych zadaniach. Ograniczać ma nas nasza wyobraźnie, zakres opcji i potrzeby. Czujniki, kamerki, mechanizmy aktywujące w przyciskach – wszystko co pozwoli ze sobą współdziałać w ramach różnych scenariuszy. W niektórych projektach przypomina to Nintendo Labo, ale ma zdecydowanie więcej elementów.

źródło