Gdzie by tu jeszcze wcisnąć Alexę? Może do stacji z łakociami dla zwierzaka? Tak zrobił właśnie Petcube, czyli producent kamerek dla czworonogów, służących do interakcji ze swoimi ububieńcami. Od lat tego typu gadżety specjalnie nie ewoluowały, więc o kolejnych generacjach nawet na blogu nie wspominałem. Tym razem upgrade jest wyraźniejszy i dosyć zaskakujący. Po co asystent głosowy wyrzutni przysmaków? Zaraz wyjaśnię.

Petcube Bites 2 i Petcube Play 2

Zacznijmy od tego, że ulepszeniom uległy oba modele firmy, tj. Petcube Bites 2 i Petcube Play 2. Urządzenia lekko przeprojektowano, ale zachowując ich charakterystyczne kształty. Większość funkcji jest oczywiście przeniesiona z poprzedników, a także poprawiona od strony specyfikacji. Do dyspozycji dalej są: zdalny podgląd przez obiektyw kamerki (aplikacja na smartfony), programowanie wyrzutu smakołyków lub ich zdalne uwolnienie, możliwość „rozmowy” z psem lub kotem, czy opcja zabawy przez laserowy wskaźnik (w tym mniejszym). Kamerki mają półsferyczny zasięg (180 stopni) i lepszą jakość obrazu (1080p). Będzie lepiej widać wnętrze, więc przy okazji sprawdzimy też czy wszystko jest w środku ok.

Alexa, poczęstuj burka!

Oprócz tego poprawiono jakość dźwięku oraz łączność i to bynajmniej nie do lepszej komunikacji ze zwierzakiem. Chodzi o integrację kamerki z funkcjami smart głośnika z Alexą. Taka konstrukcja pozwoli zastąpić dwa gadżety jednym. Dostęp do asystentki nie wymaga żadnego Echo. Stacja wysłucha naszych komend, więc uda się sterować posiadanym w mieszkaniu smart wyposażeniem. Cztery mikrofoniki far-field nie będą miały problemu z rozpoznaniem głosu (a może kiedyś i szczekania 😛 – to by było!). Smart głośnik połączony z kamerką dla zwierzaków nie mógł pominąć dołożenia dedykowanych dla Petcube „skillów”. Alexa. Jakie to komend? Głosem poczęstujemy smakołykiem, poprosimy, by robot pobawił się wskaźnikiem z kotem, ale też zamówimy karmę.

Nad zwierzakami czuwać ma Sztuczna Inteligencja w trybie Petcube Care, która będzie analizować co dzieje się z czworonogami w chałupie. Przykładowo, szczekanie zostanie odnotowane powiadomieniem na smartfon, wskazując, że coś nietypowego dzieje się wewnątrz domu lub w ogrodzie na zewnątrz (bo pies reaguje na intruza). Pomoc oprogramowania jednak kosztuje. Subskrypcja 3$ za miesiąc. Same kamerki wyceniono następująco: Petcube Bites 2 – 249$, a Petcube Play 2 – 199 $. Pamiętajmy, że w cenie jest smart głośnik.

źródło: Petcube.com