Od około tygodnia marka Realme zwiastowała nowy system ładowania smartfonów. Dzisiaj odbyła się prezentacja technologii MagDart, która jest odpowiednikiem MagSafe od Apple, ale dla Androida. Do tego z ładowaniem magnetycznym i znacznie szybszym od konkurenta, bo z maksymalną mocą 50W.

Realme Flash z MagDart 50W

Realme MagDart w Realme Flash z 50W

Gdy tylko Apple zademonstrowało standard ładowania (i mocowania) poprzez pierścień MagSafe na pleckach iPhone’ów 12, byłem pewien, że kwestią czasu jest debiut podobnej lub lepszej odpowiedzi, ale dla konkurencyjnego Androida. Tematem jako pierwszy zajął się Realme. Jego bezprzewodowy MagDart pokazał potencjał w koncepcyjnym telefonie Realme Flash.

MagDart ma spore możliwości. Ładowanie z 50W w bezprzewodowej formie to już coś (MagSafe daje maksymalnie 15W). Większość smartfonów nie posiada nawet przewodowego ładowania o takiej mocy. Oczywiście z roku na rok standard przyspiesza, ale wciąż mówimy głównie o flagowcach. Realme dopiero prezentuje swój nowy projekt, więc nie możemy jeszcze mówić o „masówce”, ale prawdopodobnie któryś z przyszłych modeli otrzyma wsparcie MagDart.

MagDart z własnym chłodzeniem

Ładowarka magnetyczna w MagDart skorzysta z technologii 65W SuperDart (to odpowiednik SuperVOOC od Oppo i Warp Charge 65 od OnePlus – siostrzanych marek Realme). Potrzebne będzie tu własne chłodzenie, by uzyskać maksymalne moce przekazywania energii do baterii. Szybkość będzie tu porównywalna z przewodowym 50W SuperDart. Akumulator w modelu Realme Flash ma pojemność 4500 mAh, które uzupełni od zera do pełna w niecałą godzinę.

Gdzie są wady? Myślę, że przede wszystkim w gabarytach modułu ładującego. Jest spory. Na szczęście pokazano też smuklejszy model. Będzie ładował z 15W, czyli konkurencyjnie do MagSafe. Ładowanie w tej wersji wydłuży się do 90 minut, więc też nieźle, a wszystko zajmie mniej miejsca.

Realme MagDart akcesoria

MagDart to też mocowanie

Zestawianie MagDart z MagSafe nie jest przypadkowe również z innej przyczyny. Pierścień jest magnetyczny, więc zaoferuje system wygodnego mocowania. Zakładam, że Apple swojego mechanizmu nie patentowało (jeśli tak to spodziewam się standardowego pozwu 😛 ). Realme w portfolio akcesoriów proponuje powerbank w stylu MagSafe Battery Pack dla iPhone’ów.

Inne gadżety z łatwym i szybkim przyczepianiem to np. MagDart Beauty Light. LEDowy pierścień doświetlający kadr selfie sześćdzięsięcioma diodami. MagDart Wallet to z kolei portfelik dla trzech kart płatniczych. Producent przygotował też specjalne etui dla Realme GT, który pozwoli korzystać z takich bajerów już teraz. Kiedy to wszystko pojawi się na rynku? Jeszcze nie sprecyzowano.

źródło: realme