Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
Ring Floodlight Cam Wired Pro z radarem
Android

Ring Floodlight Cam Wired Pro z radarem 

Amazon zaktualizował zewnętrzną kamerkę dla smart domów. Ring Floodlight Cam Wired Pro zyska przede wszystkim radar w postaci trybu Bird’s Eye View oraz rozwiązań 3D Motion Detection. Ma to ograniczyć fałszywe alarmy, które niepotrzebnie zwracały na siebie uwagę. Wcześniej ta funkcja zadebiutowała w inteligentnym dzwonku Ring Video Doorbell Pro 2.

Ring Floodlight Cam Wired Pro z Bird’s Eye View

Bird’s Eye View i 3D Motion Detection opisywałem dość dokładnie przy okazji wpisu o dzwonku. Tutaj tylko przypomnę, co rzeczywiście daje ten zestaw. Monitoring ma dzięki nim działać efektywniej i inteligentniej. Do tej pory kamerki z przeróżnymi czujnikami z detekcją ruchu informowały o wszystkich wydarzeniach. Mogliśmy oczywiście ograniczyć strefy, w których sensory nie reagowały, ale radar daje tu więcej możliwości.

3D Motion Detection to szansa na wykrywanie ruchu z większą głębią. Kamerka odróżni zdarzenia przez ich odległość od budynku. Nie tylko odczytany będzie ruch w kadrze, ale i jego miejsce. Łatwiej będzie odciąć reakcję monitoringu na przechodniów, którzy przecież nie wkraczają na nasz teren. Tu również dostępne będą strefy, ale określane głębią. Bird’s Eye View bazuje na tym 3D, gdyż pokazuje obiekt widziany w kadrze z perspektywy górnego rzutu. Trasa będzie wyrysowana w aplikacji, więc zobaczymy nawet tor poruszania się osoby.

Ring Floodlight Cam Wired Pro – reszta specyfikacji

Przyjrzałem się jeszcze szybko ogólnym specyfikacjom nowej kamerki Ring. Floodlight Cam Wired Pro ma nowy sensor Full HD, poprawioną rejestrację dźwięku (z redukowaniem efektu echo w trakcie komunikacji w dwie strony), syrenę o głośności 100 dB, 140 stopni pola widzenia, kolorowy night vision do pracy w słabym świetle oraz aktywowane ruchem oświetlenie LED o jasności 2000 lumenów. Urządzeń pracuje przewodowo, więc wymaga standardowego zasilania. Łączy się oczywiście z siecią WiFi. Nie zabraknie apki na iOS lub Androida oraz współpracy z Alexą. Widok z kamerki można uzyskać na smart ekranach przez komendy głosowe. Integracja z usługami Amazona jest oczywiście nieprzypadkowa.

Planowana cena Ring Floodlight Cam Wired Pro to niecałe 250$.

źródło: ring

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.