Samsung The Frame 2022Telewizory rzadziej lądują na moim blogu, nawet te smart. Są jednak modele, które się wyróżniają. Rozwojowi serii The Frame od Samsunga przyglądam się od samego jej początku. Już na początku stycznia koreański gigant zaprezentował nową generację telewizorów imitujących obrazy. Na CES 2022 przywieziono model z matowym ekranem. Ma wierniej reprodukować wyświetlane na nim dzieła sztuki. Mniej odbić to wierniejsze odwzorowanie efektów.

Matowe ekrany w Samsung Frame 2022

Problem z odbijającym światło szklanym ekranem jest wszystkim dobrze znana. Najbardziej przeszkadza to oczywiście w terenie, gdy nasze telefony, laptopy lub tablety utrudniają pracę. Telewizory też na tym cierpią i to nie tylko za dnia. Źle usytuowany ekran w trakcie dnia odbije światło zza okna, a wieczorami wszelkie lampy, których lokalizację ciężko zmienić. Nie pozostaje nic innego jak usiąść przed ekranem w innym miejscu.

W przypadku Frame sprawa wygląda jeszcze inaczej. Samsung stworzył te telewizory, by dekorowały również wnętrze. Ładna rama i treść na wyświetlaczu mają odwzorowywać obrazy, plakaty i inne grafiki. Błyszczący panel szybciej zdradza, że na ścianie wisi jednak elektronika. Samsung zdał sobie sprawę, że akurat te telewizory potrzebują matowego pokrycia i seria The Frame na 2022 takowe właśnie otrzymała. Dla klientów tych konkretnych urządzeń będzie to miało ogromne znaczenie. Większe nić specyfikacje portów i innych ulepszeń.

Samsung The Frame 2022

Samsung The Frame 2022 – co nowego?

Stylowy format i efektowny ekran to jednak nie wszystko. Dobrze, gdyby sprzęt nie różnił się specjalnie pod względem parametrów od innych smart TV Samsunga. Wciąż cechą charakterystyczną tych modeli jest tryb obrazu, w którym balans bieli i jasność jest dopasowywana do warunków w pomieszczeniu. Żeby wierniej odwzorowywać wgrane na ekran reprodukcje. Ich kolekcja liczy obecnie ponad 1600 pozycji. Obrazy mają być łatwiej wyszukiwane w nowym interfejsie sklepiku Art Store.

Seria The Frame na 2022 rok ma liczyć siedem różnych przekątnych (od 32 do aż 85 cali). Możliwości techniczne będą bardzo podobne do poprzedników. Jakość 4K z HDR, ale w rozszerzonej palecie barw dla “quantum dot” w . Jakie braki? Wciąż bez Dolby Vision, bez 120Hz odświeżania (oraz tego zmiennego) i kilku innych współczesnych standardów. To po prostu sprzęt do innego przeznaczenia. Bardziej lifestyle’owego. BTW: ciekawe, jak matowy wyświetlacz będzie wpływał na odbiór zwykłego contentu?

źródło: samsung