Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
Smart głośnik Harman Kardon Allure z Alexą
hardware

Smart głośnik Harman Kardon Allure z Alexą 

Obecnie oferty znanych producentów, zwłaszcza tych okupujących segment audio, poszerzają się o smart głośniki. To urządzenia z ogromnym potencjałem, uzupełniające rozwijające się w bardzo szybkim tempie inteligentne wnętrza. Problemem dla marki staje się jedynie wybór partnera, czyli głównie asystenta głosowego dla swojego wyrobu. Na rynku jest już kilku bardziej znanych. Najlepiej współpracować ze wszystkimi. Harman Kardon zastosuje właśnie taką strategię. Asortyment poszerzy o kolejny model, tym razem z Alexą.

harman kardon allure alexa

Harman Kardon Allure to drugi inteligentny głośnik w rodzinie sprzętu audio tej marki. Wcześniej zaprezentowany Invoke korzystał z pomocy Cortany, natomiast najnowszy Allure wykorzysta asystentkę Amazona. Od razu trzeba zauważyć, że Harman International należy już do Samsunga, a to oznacza, że firma będzie miała w sprzedaży praktycznie wszystkie możliwe rozwiązania do komunikacji z elementami smart home. Obok Invoke (Cortana) i Allure (Alexa) będzie jeszcze seria JBL Link z Google Asystentem. Jeśli dołożymy do tego zapowiedzi analogicznego projektu koreańskiego giganta, który tworzy go dla swojego Bixby to widać, że zabraknie tu chyba tylko Siri.

Smart głośnik Harman Kardon Allure i serię JBL Link zademonstrowano na targach IFA 2017 w Berlinie. To nieco większy system, ale działający na podobnej zasadzie, czyli 360-stopniowego głośnika. Jego możliwości będą podobne do konkurencji: głosowa obsługa odtwarzacza muzycznego, możliwość zapytań o różne informacje przez asystenta, wydawanie poleceń połączonym systemom smart domu itd. Design głośnika może się podobać, zwłaszcza, że jest u góry otwarty i reaguje diodami LED na różne sytuacje. Wewnątrz wbudowano subwoofer i wszystkie niezbędne moduły gwarantujące odpowiednią jakość dźwięku. Sprzęt powinien być nieco wydajniejszy od węższych głośników rywali.

harman kardon allure alexa

Producentowi zależało, by gadżet nie był tylko stacją dla Alexy, ale też dobrze grającym systemem na Bluetooth. Tego Amazon Echo nie brało pod uwagę w swoich odmianach. Niedawno gigant uruchomił dla serii Echo tzw. “multi-room audio”, więc podejrzewam, że powinno udać się parować głośniki (chyba również obcych). Harman Kardon Allure byłby oczywiście tym głównym, stojącym w największym pokoju. Firma wyceniła go na niecałe 250$.

źródło: Harman/Kardon

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.