Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Smart lodówki LG InstaView 2021 z drzwiczkami na głos
hardware

Smart lodówki LG InstaView 2021 z drzwiczkami na głos 

LG ponownie odświeża swoje smart lodówki i znów robi to w okolicach targów CES, które w tym roku odbędą się wyłącznie online. To na tyle prestiżowa impreza, że warto jednak przedstawiać nowości właśnie w tym momencie. Linia InstaView na 2021 uzyska kilka ulepszeń. Drzwiczki będą większe i zareagują na nasze polecenia głosowe, sprzęt otrzyma też dezynfekcję UV.

LG InstaView 2021 Door-in-Door

Door-in-Door z komendami głosowymi

Skąd pomysł na drzwiczki (system Door-in-Door) otwierające się na komendę głosową? Pewnie myślicie, że to kolejny bajer wynikający z wyścigu zbrojeń w sekcji smart rozwiązań. Tymczasem koreańska firma tłumaczy to oczywiście pandemią. Niewątpliwie obie te kwestie miały znaczenie, a w tym roku będzie je można praktyczniej wytłumaczyć. W czasach, gdy musimy uważać na to co dotykamy, taka opcja może okazać się przydatna. Otwieramy podobnie bagażnik samochodu przez czujnik nożny. W lodówce zrobimy to głosem.

Otwieranie “okienka” przy pomocy głosu ma też zaletę, gdy mamy zajęte obie ręce. Na przykład podczas rozpakowywania zakupów będzie po prostu szybciej i wygodniej. Taki dodatkowy komfort. W końcu lodówka ma być smart, więc musi mieć więcej tego typu funkcji, by odróżnić się od zwykłych modeli. Podejrzewam też, że do dyspozycji będą zapytania powiązane z zawartością lodówki, np. poziomem lodu lub wody w podajnikach.

LG InstaView 2021

InstaView 2021 z LG UVnano

Ostatnim razem, gdy pisałem na blogu o LG UVnano było to w ramach bezprzewodowych słuchawek tej marki. Etui od gadżetów typu TWS dezynfekowało je w trakcie ładowania. Teraz marka rozszerza temat o swoje smart lodówki. InstaView 2021 postarają się poprawić jakość wody z dozownika.

Warto jeszcze wrócić do drzwiczek Door-in-Door. W nowej serii są o 23% większe niż wcześniej. Wciąż działać tu będzie podwójne puknięcie w celu aktywacji światła wewnątrz lodówki (do szybkiego podglądu bez potrzeby otwierania drzwi głównych). Zobaczymy o prawie 1/5 więcej zawartości. Co jeszcze nowego? Wszystkie nowe modele mają posiadać wentylację DoorCooling+ i LG Craft Ice (znane z InstaView French-Door).

LG na razie demonstruje sprzęt. Ceny i dostępność poda za pewien czas. Tak było co roku na CES. To linia premium, więc nie będzie tanio. Wcześniejsze generacje wyceniano na 3-8 tysięcy dolarów zależnie od wariantu.

źródło: lg.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.