Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
Soundbary LG na 2021 rok z AI Sound Pro
hardware

Soundbary LG na 2021 rok z AI Sound Pro 

LG zaprezentowało całą linię nowych soundbarów na 2021 rok. Jako, że te najnowsze modele są już wyposażane w adekwatne protokoły i smart funkcje to chętniej przyglądam się ich kolejnym generacjom. W sumie koreański producent wprowadza pięć odmian: SP11RA, SP9YA, SP8YA, SP7Y i SPD7Y. Różnią się oczywiście parametrami. Wszystkie mają trafić do sprzedaży w Europie jeszcze w tym miesiącu. Przyjrzę się najważniejszym rozwiązaniom, które LG w nich proponuje.

LG SP11RA

LG SP11RA – flagowy soundbar z 7.1.4

Nie będę przedstawiał wszystkich belek, ale flagową już wypada. Jest oczywiście najmocniejsza. Dysponuje 770W i jako jedyna została doposażona w głośniki tylne, które wzmocnią brzmienie soundbara. Zarówno te tylne moduły, jak i soundbar mają przetworniki skierowane do góry. W pozostałych czterech modelach satelitki można dokupić oddzielnie (LG SPK8). Dźwięk wokół nas ma być dzięki temu bardziej imersyjny, choć wirtualnie każdy bar będzie posiadał Dolby Atmos i DTS:X, czyli dźwięk przestrzenny.

LG SP11RA wygląda na bardzo długą belkę. Spory ma też subwoofer. Tylne “prostopadłościany” są już bardziej kompaktowe. Spójny design będzie cieszył oko. Stylistyka jest bardzo prosta i minimalistyczna. Taką lubię. Ważniejsze jednak, co wewnątrz, a tu udało się dorzucić coś nowego. Zaraz o tym niżej.

LG soundbar 2021

Soundbary LG z AI Sound Pro

Nowością w tegorocznej linii soundbarów LG jest funkcja AI Sound Pro. Jeśli znacie ten termin to nieprzypadkowo. Pojawiła się już w telewizorach tej marki. Teraz debiutuje w belkach. Technologia ta bazuje na algorytmach Sztucznej Inteligencji. Optymalizuje w ten sposób dźwięk pod konkretne treści. Dopasuje lepiej audio do różnych trybów odtwarzania. Oba urządzenia z AI Sound Pro (soundbar i TV) mają integrować tę opcję przez TV Sound Mode Share. Celem było uzupełnianie się nowych serii belek i telewizorów LG. Razem mają grać chyba lepiej.

Przy okazji dźwięku dopiszę jeszcze, że belki mają też 4K passthrough przez HDMI, wybrane wspierają Hi-Res Audio (24bit/96kHz), mogą podłączyć się do źródeł przez HDMI eARC, a nie zabraknie też działania w ramach AirPlay 2 od Apple. Udało się też dodać obsługę przy wykorzystaniu komend wszystkich trzech najpopularniejszych asystentów głosowych. Jest Amazon Alexa, Asystent Google oraz Siri. Wobec współczesnych głośników uznaję to już jednak za niezbędny standard.

Soundbary LG z Meridian Horizon

Co jeszcze LG ma nowego do zaoferowania w soundbarach na 2021 rok? Głośniki są wsparte technologiami Meridian Audio w trybie muzycznym. Sprzęt ma grać fajnie nie tylko pod TV, ale po prostu z naszymi playlistami. Skoro można strumieniować muzę to niech ją odpowiednio słychać. Meridian Horizon odpali treści stereo na wielu kanałach, by odbiór był ciekawszy.

Na razie nie widzę nic na temat polskiej premiery, ale pewnie soundbary LG SP11RA, SP9YA, SP8YA, SP7Y i SPD7Y trafią i do naszego kraju. Pytanie, w jakich cenach? Trzeba tu wziąć pod uwagę, że wybrane jednostki z nowego portfolio dysponują nieco innymi zakresami. Flagowiec działa w 7.1.4, ale już kolejne warianty to 5.1.2 (520W), 3.1.2 (440W), 5.1 (440W) i 3.1.2 (380W). SP11RA, SP9YA i SP8YA mają samodzielną kalibrację audio pod pomieszczenie i pomoc asystentów oraz AirPlay – są zatem smart. Wybór trzeba umiejętnie rozważyć. Nie każdemu są potrzebne wszystkie opcje, a można nieco zbić w ten sposób cenę.

źródło: LG

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.