Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Składany w harmonijkę tableto-smartfon od TCL
Android

Składany w harmonijkę tableto-smartfon od TCL 

Składane hybrydy smartfona z tabletem będą powoli wkraczać na rynek, oferując coraz wygodniejsze formy. Modele z giętkimi ekranami zaliczyły w 2019 roku falstart. Samsung Galaxy Fold miał problem z ekranem i jego premiera przesunęła się o ładnych kilka miesięcy, a bezpośredni rywal – Huawei Mate X – zadebiutuje dopiero w listopadzie, bo chiński producent wolał go dopracować. Foldem się już bawiłem, a liczę, że i Mate’a będą miał okazję sprawdzić. Zobaczcie, co szykuje TCL! Serwis CNET pokazał prototyp podwójnie składanego ekranu.

TCL składany w harmonijkę

Urządzenie ma przypominać tablet z serialu Westworld, gdzie wyświetlacz też zginał się w dwóch miejscach, tworząc w najmniejszej wersji poręczny smartfon. TCL nie jest aż tak smukły, jak jego futurystyczny pierwowzór, ale tam autorzy mogli sobie pozwolić na wizjonerską przesadę. Kiedyś pewnie uda się zbudować i taki gadżet. Konstrukccja prototypu łączy cechy Folda i Mate’a, gdyż wykorzystuje oba rodzaje mechanizmów – składane do środka i na zewnątrz. W sumie trzy skrzydełka składają się jak harmonijka. Widać trochę nierówności na powierzchni panelu, a w swojej najbardziej kompaktowej formie “telefon” jest trochę grubawy, ale to dopiero demonstracja i zapowiedź.

W dodatku widać, że całość nie posiada jeszcze ekranu. To raczej atrapa, choć pozostałe podzespoły i poczwórny zestaw aparatów są realne. Póki co, system składania jest toporny, ale to dopiero początki. Po całkowitym rozłożeniu ekran ma 10 cali, a możliwe ma być też użycie w niepełnym otwarciu (a’la mini laptop). Generalnie jest to odważna próba, której np. Microsoft nie zdecydował się jeszcze zastosować. Jego Surface Duo i Surface Neo mają połączone wyświetlacze, czyli przerwę między nimi.

Przypominam, że TCL już pokazał zestaw składanych prototypów linii DragonHinge. Na razie na zapowiedziach się kończy. Na szczęście to jeszcze nie boom na tego typu sprzęt. Warto jednak posiadać gotowość do wejścia w taki segment. Nie ma teraz sensu spekulować nawet o cenie, choć ten akurat producent oferuje zwykle przystępne cenowo produkty. Galaxy Fold to prawie 9000 zł, a Huawei Mate X ma być jeszcze droższy, więc TCL z podwójnym skrzydłem może je przebić.

źródło: CNET

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.