zaawansowana smart waga Withings Body Scan z EKGSmart wagi są coraz tańsze. Nawet modele bardziej zaawansowane, w których znajdziemy analizy składu ciała nie kosztują wiele a posiadają aplikacje z zapisem historii dokładnych odczytów. Producenci muszą zatem szukać im dodatkowych funkcji. Withings to marka, która w tym temacie ma bogate doświadczenie. O ich pierwszych inteligentnych wagach pisałem lata temu. Na CES 2022 firma przywiozła nową Body Scan. Z rynkowymi nowinkami.

Withings Body Scan zmierzy więcej

Mówiąc o doświadczeniu Withings w temacie smart wag wcale nie kłamię. Francuski producent był jednym z pierwszych, którzy w 2009 roku zaproponowali tego typu sprzęt. W 2022 twierdzi, że raz jeszcze zrewolucjonizuje segment. Czy ma rację? Może mieć!

Wagi potrafiące rozpoznać skład ciała (m.in. masę tkanki tłuszczowej, mięśniowej, kostnej, czy zawartości wody w organizmie) mają pewną wagę. Nie są ultra dokładne i cały wynik jest uśredniany dla całego organizmu. Nowa Body Scan będzie mierzyć konkretniejsze dane. Wyłapie procent mięśni w poszczególnych partiach, np. ręce, nodze lub brzuchu. Prawda, że takie informacje przydadzą się przy analizach efektów treningowych? Nadal będzie to technologia bioimpedancji elektrycznej.

smart waga Withings Body Scan

Withings Body Scan z EKG

Smart wagi już dawno nie podają wyłącznie masy ciała (wagi). Do wspomnianego wyżej składu dochodzą pomiary tętna, a nawet postawi ciała. W Body Scan umieszczono dodatkowe sensory w specjalnej pałeczce na przewodzie. Być może to mniej wygodne od zwykłego stanięcia na urządzeniu, ale dzięki temu w profilu użytkownika otrzymamy jeszcze szersze wyniki. Wydaje mi się, że Withings zbudował pierwszą na świecie wagę z analizami EKG oraz układu nerwowego (przez poziom pocenia się stóp).

W aplikacji na smartfonie uzyskamy ciekawy zapis danych, ale część z nich będzie wymagała certyfikacji. Wykrywanie migotania przedsionków lub oznak schorzeń tego wymaga. Prawdopodobnie właśnie z tego powodu Withings przewidziało premierę Body Scan na drugą połowę 2022 roku. Waga ma kosztować ok. 300$.

źródło: withings