Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro z Android TV
Android

Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro z Android TV 

W ofercie Xiaomi jest już kilka projektorów, m.in. te laserowe. Zeszłotygodniowy Mega Launch obfitował w premiery smartfonów, ale chińska marka zaprezentowała też nowy Mi Smart Projector 2 Pro z systemem Android TV. Sprzęt o ciekawej stylistyce i dość bogatych możliwościach. W rozdzielczości Full HD, obsługą HDR10, dźwiękiem Dolby, sporą przekątną i automatycznym ostrzeniem obrazu.

Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro z Android TV

Mi Smart Projector 2 Pro z Android TV

Współczesny sprzęt RTV musi mieć dostęp do odpowiednich standardów, a za taki uważam system z kompletem aplikacji. Xiaomi postawiło w Mi Smart Projector 2 Pro na platformę Google, czyli Android TV w wersji 9.0. Jeśli tylko sprzęt posiada wystarczającą moc obliczeniową to telewizyjny Android jest zawsze wartościowym dodatkiem. Chodzi o to, by nie mulił, a na starszych TV niestety potrafi. Ważne, że bezpośrednio z urządzenia mamy dostęp do wszystkich znanych serwisów i programów. 2 GB RAM nie imponuje, ale pociągnie system.

W razie czego jest Chromecast, więc możemy mirrorować treści (np. gry) prosto ze smartfona. Przez Bluetooth podłączymy też pada do zabawy z tytułami instalowanymi na 16 GB pamięci wewnętrznej. Pilot ma przycisk dla Asystenta Google, więc wybrane aplikacje będę kontrolowane głosowo. Podobnie będzie zresztą z komendami smart home. Uda się zatem włączyć pracę projektora w inteligentne sceny. Innymi słowy, Mi Smart Projector 2 Pro jest smart.

Mi Smart Projector 2 Pro z HDR10 i 200 cali

A w jakiejś jakości doświadczymy efektów w projektorze Xiaomi? Natywna rozdzielczość to 1920 x 1080, ale chip Amlogic T972 12nm jest w stanie dekodować obraz do nawet 8K. Nie za bardzo lubię te opcję, ale przy większej przekątnej jest to jakieś pośrednie rozwiązanie. Producent przekonuje, że wielkość ekranu można ustawiać między 60 a nawet 200 cali, ale najlepsze efekty zobaczymy przy 120. Trzeba oczywiście pamiętać, że im większy obraz tym konieczne dalsze ustawienie sprzętu od ściany. 120 uzyskamy z trzem metrów. 80 cali z 200 cm.

Nie będziemy musieli martwić się lokalizacją projektora. Czujniki w Mi Smart Projectro 2 Pro uwzględniają automatyczną korektę trapezową przy użyciu ToF. Urządzenie dopasuje efekty samodzielnie. Przy skosach zawsze tracimy trochę na jakości wybranych obszarów obrazu, więc lepiej ustawiać rzut prostopadle. Dobrze wygląda jasność 1300 ANSI lumenów. Nie zabraknie też HDR10+. Ogólne właściwości prezentują się na papierze dość atrakcyjnie. Poczekam jednak na ocenę w bezpośrednim teście.

Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro z Asystentem Google

Mi Smart Projector 2 Pro z Dolby Audio i DTS

W projektorze udało się zmieścić głośniczki stereo (2x niskie tony i 2x wysokie) z 10-watowym wzmacniaczem. Mi Smart Projector 2 Pro obsłuży zarówno Dolby Atmos, ja i DTS-HD. Dźwięk powinien być niezłej jakości. Podoba mi się opcja wykorzystania głośniczków w niezależny sposób. Przez Bluetooth 4.2 możemy podłączyć inne źródła, np. smartfon. Posłuchamy wtedy muzyki z serwisów streamingowych.

Z tyłu widzę też komplet portów. Jest HMDI, HDMI z ARC, dwa USB 2.0, audio jack 3.5 mm, a także optyczny S/PDIF i LAN. Xiaomi wyceniło w Polsce Mi Smart Projector 2 Pro na 4199 zł.

źródło: xiaomi

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.