Super Mario Maker 2 na Nintendo Switch otrzymuje okresowo aktualizacje, by tworzenie poziomów było jeszcze ciekawsze. Zwykle są to dodatkowe tryby gry, platformy, przeszkody itd. Najnowszy update edytora wprowadzi opcję tworzenia całych „światów”, a więc umożliwi budowanie ciągłej gry w stylu każdej platformówki. Oczywiście z szansą na dzielenie się efektami z całą społecznością. Marzyliście kiedyś o stworzeniu własnego Super Mario (nie tylko pojedynczych etapów)? Oto jest okazja. Nintendo tym samym otwiera rozwój Mario jeszcze mocniej w stronę crowdsourcingu.

Super Mario Maker 2 z World Maker

Super Mario Maker 2 z World Maker

World Maker to tryb na który czekała chyba cała społeczność Super Mario Maker 2. Fajnie jest pokonać pojedynczy level stworzony przez innego miłośnika serii, ale cały świat z różnymi etapami i lokalizacjami to jak całkowicie nowa, spójna gra. Oczywiście wciąż wszystko zależy od kreatywności twórców (czyli nas), ale prac powstaje tyle, że zawsze znajdzie się sporo tych bardziej wartościowych. Tworzenia platform też trzeba się nauczyć. To wymaga sporo pracy i trochę konkretnych umiejętności. Naturalnie także znajomości samych gier od Nintendo.

Stworzymy maksymalnie osiem światów po pięć poziomów, czyli nawet 40 leveli. Można powiedzieć, że opracujemy pełny tytuł i to według własnych zasad. Chciałbym, aby Nintendo zachęcało tworzenie takich gier nagrodami i wyróżnieniami, a kiedyś włączało wybrane (najciekawsze) z poziomów lub nawet mini map do ich oficjalnych gier. Przechodzenie gry stworzonej przez siebie może nie dać większej frajdy, ale chodzi o to, by dzielić się nią z innymi, natomiast przechodzić te wymyślone przez innych.

Update w Super Mario Maker 2

World Maker to największa ze zmian w nowej aktualizacji, ale nie jedyna. Twórcy dorzucili też kilka nowych dodatków dla poszczególnych motywów gier. W Super Mario Bros 2 pojawiły się grzybki zamieniające postać Mario, kostium żabki w Super Mario Bros 3 (pływanie), nowych przeciwników na trasie i sporo mniejszych modułów dla Super Mario World, New Super Mario Bros U (odmiana na Wii U) i Super Mario 3D World. Aktualizacja w sam raz na czas masowej kwarantanny. Trochę martwi, że oznaczono ją jako finalny większy darmowy update. Doinstalujemy go już 22 kwietnia. Kolejne DLC mogą być już płatne, o ile są planowane. Nawet jeśli nic już nie powstanie to i tak narzędzie jest rozbudowane i ograniczone tylko wyobraźnią twórców.

źródło: Nintendo