Co pewien czas Samsung wydaje większe aktualizacje dla swoich smart zegarków z serii Gear. Najnowszy Value Pack Update dotyczy modeli Gear S3. Stałe poprawianie interfejsu, funkcji oraz możliwości jest konieczne, bo inteligentne zegarki jeszcze ewoluują. Koreańskiej firmie udało się zlokalizować kilka obszarów, które warto usprawnić. Ostatnio producent wprowadził na rynek nową odmianę smartwatch, czyli wariant Gear S3 Sport, ale Gear S3 Classic i Frontier wciąż należą do flagowej kolekcji. Wszystkie one będą miały teraz szansę na rozwinięcie swoich funkcji.

Aktualizacja Value Pack Update to Tizen 3.0 dla Gear S3. Najciekawszą z nowo proponowanych opcji jest chyba tryb Watch Only Mode, czyli możliwość wydłużenia czasu pracy zegarka aż do 40 dni! Nie liczmy tu jednak na zbyt wiele. Otrzymamy tutaj deaktywację wszystkich smart funkcji, czyli wyświetlanie tylko i wyłącznie aktualnej godziny, czyli tego przeznaczenia, które kojarzy się z zegarkami. Brzmi fajnie, ale wadą tego jest konieczność użycia przycisku, by wywołać wirtualny cyferblacik. Tryb always-on jest też wyłączony, czyli nie prezentuje widoku aktualnych danych. Coś za coś. Jeśli nie przeszkadza wam taka niedogodność to przynajmniej bateria pożyje nieco dłużej.

Pozostałych nowości jest znacznie więcej. Moim zdaniem są o wiele ciekawsze od powyższego bajeru. Wprowadzono nowy ciągły pomiar tętna. Samsung obiecuje, że jest bardziej zaawansowany, ma lepszą precyzję odczytów oraz poprawione detale na temat analizy pracy serca. Sekcja fitness otrzymała też zarządzanie odżywianiem, czyli łatwiejsze logowanie spożywanych kalorii, sprawdzania bilansów i porównywania z dziennymi normami.

Nie zbrakło kolejnych usprawnień dla obrotowego pierścienia, czyli ramki zastępującej dotykowy ekran w wielu zadaniach. Ten element interfejsu jest wyjątkowy, więc Samsung chce dobrze wykorzystać go w zegarkach Gear. Obracanie jest bardziej intuicyjne, a sam software dobrze dopasowany do kręcenia ramką. Moduł ten będzie teraz reagować na szybkość obracania. W ten sposób pokaże mniej lub więcej szczegółów na temat wyświetlanych treści. Te gesty przyspieszą obsługę gadżetu. Przystosowano też widety do okrągłego ekranu. Zaokrąglono czcionkę i inne elementy, by lepiej dopasować odczyt do wyświetlacza. W ten sposób zobaczymy więcej treści na raz. System ramki przyspieszy też odpowiadanie na powiadomienia.

Zegarki Gear S3 mają też lepiej współpracować z innymi produktami Samsunga. Z zegarka możemy aktywować przesył filmików Samsung Health Fitness Program ze smartfonów na TV (np. do domowych sesji treningowych), czy kontrolować sprzęt Internetu Rzeczy ( o Samsung Connect na Gear S3 pewnie więcej w oddzielnym wpisie), kontrolować prezentacje PowerPoint, czy nawet gogle Gear VR. Tizen 3.0 Value Pack Update powinien być już dostępny z poziomu smartfonowej aplikacji Samsung Gear.

źródło: Samsung