ActionSleeve Armband

Pamiętacie erę sprzed smart zegarków? Smartfon mocowało się na ramieniu w trakcie treningu – głównie dla komfortu. Zresztą, do dziś produkuje się mnóstwo akcesoriów do mocowania telefonu w ten sposób podczas aktywności. Odkąd pojawiły się smartwatche, nie trzeba już tak martwić się o smartfon i dostęp do jego ekranu. Dużo łatwiej obsłużyć pewne funkcje z poziomu nadgarstka. Coraz więcej inteligentnych zegarków posiada wbudowane opcje fitness, więc wyświetlacz na ręce, choć mniejszy, powinien być wygodniejszy.

Pośród takich zegarków jest Apple Watch, któremu w drugiej generacji przybyło sportowych możliwości, m.in. GPS, wodoszczelność z trybem do pływania, czy nowe paski. Wystarczy założyć urządzenie na nadgarstek, a czujniki zbiorą odpowiednie dane. Czy taki gadżet trzeba jednak nosić na nadgarstku? ActionSleeve Armband to chyba pierwszy pasek, który pozwala na noszenie Apple Watcha na ramieniu – jak wiele smartfonów. Oczywiście model został przystosowany do specjalnych złącz od Apple oraz z wygodnym, pewnym osadzeniem na ramieniu. Chyba nie powinien się zsuwać. Są nawet różne opcje kolorystyczne do wyboru.

ActionSleeve Armband

ActionSleeve Armband

Apple Watch nie musi służyć wyłącznie do monitoringu biegu, a sprawdzi się też w wielu innych dyscyplinach. Mocowanie ActionSleeve Armband jest w zamyśle kierowane właśnie do tych mniej tradycyjnych, choć równie popularnych rodzajów treningu. Producent wymienia ruch na siłowni, kickboxing, czy CrossFit. Smartwatch zamocujemy na „bicku”, wciąż posiadając dostęp do ekranu (chociaż troszkę mniej komfortowy), ale też zwiększając chyba zakres ruchów (zwłaszcza w sportach, gdzie sprzęt można łatwo uszkodzić na nadgarstku).

Wydaje się, że ma to sens. Nikt jeszcze na taki projekt nie wpadł, więc firma ma szansę na znalezienie klientów. Uchronimy elektronikę przed zniszczeniami, a wciąż możliwe będzie zbieranie sportowych danych (nie wiem czy wszystkich i z jaką precyzją), ale statystyki aktywności powinny się uzupełniać. Najbardziej zastanawia mnie odczyt tętna. Według Twelve South (producenta) taki rodzaj mocowania może nawet ulepszyć jakość odczytów pracy serca. ActionSleeve Armband wyceniono na niecałe 30 dolarów – stosunkowo drogo.

źródło: Twelve South