Od kilku miesięcy na nadgarstku noszę Huawei Watch Fita i wszystko jest ok. Przypadł mi do gustu. Słyszałem pogłoski o planowanej nowej edycji tego modelu. Chiński producent myślał o wprowadzeniu do oferty bardziej stylowych odmian smartwatcha. Plotki się potwierdziły. Huawei Watch Fit Elegant jest lepiej wykończony i oczywiście przez to nieco droższy.

Huawei Watch Fit Elegant Edition

Huawei Watch Fit Elegant Edition

Huawei Watch Fit zadebiutował w drugiej połowie zeszłego roku jako nietypowych proporcji smartband z elementami inteligentnego zegarka. To taki hybrydowy wariant, w którym znajdziemy cechy kojarzone z monitorami aktywności, ale też opcje typowo smarwatche’owe. Sporo funkcji sportowych i wygodny, bo 1.64-calowy ekranik do odczytu powiadomień i ogólnego korzystania z aplikacji.

Producent postanowił dodać wearable trochę więcej stylu przez zastosowanie lepszej jakości materiałów. Koperta w edycji Elegant jest wykonana ze stali nierdzewnej, więc ogólna prezencja wskoczy na wyższy poziom. Poprzednio było to matowe aluminium. Teraz obudowa będzie mocniej odbijać światło dzięki wypolerowaniu. W sprzedaży będą dwa modele: srebrny i złoty.  Myślałem, że będzie bardziej premium przez jakieś klasyczne paski, ale tutaj zaproponowano fluoroelastomer (taki sam jak w sportowych paskach do Apple Watcha). Sądzę, że w bibliotece tarczek przybędzie też kilka propozycji pasujących pod nowe wykończenie.

Huawei Watch Fit Elegant Edition SpO2 pulsuksymetr całodobowa saturacja w zegarku

Huawei Watch Fit Elegant z SpO2

Na pokładzie będzie oczywiście ten sam zestaw funkcji. Tracker fitness ma 96 trybów sportowych, w tym część z nich jest wykrywana automatycznie. Biegacze mają dostęp do trzynastu modeli treningowych z GPS. Jest też 12 programów z przewodnikiem do personalnych zestawów ćwiczeń. Gadżet posiada też pulsometr i pulsoksymetr. Ten drugi ma mierzyć saturację w sposób całodobowy (z interwałami), więc skorzystamy z pomiarów poziomu tlenu we krwi nie tylko podczas snu.

Ta funkcja dotarła już z aktualizacją do normalnej wersji (teraz zwanej Active Edition), ale u mnie coś nie daje się aktywować. Huawei obiecał, że zwykły Watch Fit i Elegant będą posiadały taki tryb pomiarów, więc mam nadzieję, że wraz z premierą tego nowszego wszystko już zadziała. Będzie to jeden z nielicznych smart zegarków na rynku z całodobowym mierzeniem saturacji krwi. Użytkownicy powinni otrzymywać alerty przy wyraźnych spadkach.

Pewnie wpłynie to trochę mocniej na czas pracy na jednym ładowaniu, ale wciąż będzie on długi. Maksymalnie ma wynieść ok. 10 dni, ale u mnie przy dość aktywnym korzystaniu wychodzi ok. tygodnia. Dodam jeszcze na koniec, że Huawei potwierdziło niedawno, że na zegarkach pojawią się aplikacje third-party, a więc sklepik wzbogacą apki zewnętrzne. Huawei Watch Fit Elegant został wyceniony na 109£ (o kilkadziesiąt więcej od normalnej wersji).

źródło: huawei