Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Jabra Elite 85t z AANC, 75t z updatem do ANC
Android

Jabra Elite 85t z AANC, 75t z updatem do ANC 

Seria słuchawek Elite jest rozwijana przez Jabra już od wielu lat. Niektórzy mówią nawet, że to jedne z lepszych w segmencie TWS jakie można kupić. Z generacji na generację coś udaje się poprawić lub dodać (czasem i odjąć, bo pamiętam modele z czujnikami fitness). Elite 85t nadal będą kierowane do klientów potrzebujących sprzętu z wyższej półki. W tym roku dojdzie bezprzewodowe ładowanie i ANC. Aktywna redukcja szumów dotrze przez aktualizację także do poprzednika, czyli Jabra Elite 75t.

Jabra Elite 85t

 

Jabra Elite 85t z AANC

Jabra w nowych Elite 85t proponuje “advanced active noise cancellation”, czyli jakimś ulepszonym redukowaniu szumów. W serii “65t” ANC brakowało, ale już w tej z 2019 roku aktywna walka z hałasami mogła się pojawić. Mogła, ale nie pojawił. Po roku producent nadrabia zaległości i dostarczy tę opcję przez update firmware’u. Czyli słuchawki były do tego przystosowane, ale najwyraźniej potrzebne było dopracowanie algorytmów i softu. W Elite 85t ANC ma jeszcze jedną literkę A. Ma ona oznaczać “advanced” lub “adjustable” – w każdym razie rozszerzony zakres kontroli izolacji.

W aplikacji  Sound+ określimy, czy potrzebujemy pełnego odcięcia od otoczenia, czy efekty HearThrough, czyli możliwość słyszania tego co dzieje się na zewnątrz. Oczywiście z regulacją zakresu pomiędzy tymi dwoma skrajnymi parametrami. Posłuży do tego wygodny slider. Jest aż 11 poziomów. Jabra zaznacza, że sprawę ma ułatwić specjalny chip (czyżby ten od Qualcomm – sugeruje to użycie nazwy AANC, ale muszę to najpierw potwierdzić). Te technologie wymagały powiększenia gabarytów słuchawek. Wystają z ucha nieco bardziej od wcześniejszych Elite. Ogólny design jest jednak podobny. Jest szczelność IPX4.

Jabra Elite 85t

Jabra Elite 85t

Podobnie jak było w poprzednich Elite, apka ma też kilka już sugerowanych ustawień dla EQ. Każdy można zmodyfikować po swojemu. Tu sprawdzić się funkcja MyControls. Za Advanced ANC odpowiedzialnych jest aż sześć mikrofonów. Te zewnętrzne (bo są też skierowane do środka) mają poprawić jakość rozmów w trybie słuchawkowym. Wewnątrz mini głośniczki o średnicy 12 mm  dające “big sound and powerful bass”. Półotwarta konstrukcja ma lepiej radzić sobie z ciśnieniem. Specjalny kształt (nowy) od wewnętrznej strony urządzenia ma poprawić pewność obsadzenia w uchu i wygodę przy dłuższym noszeniu.

Jedno ładowanie Jabra Elite 85t ma wystarczyć na 5.5 godziny pracy z aktywnym ANC. Razem z bankiem energii w przenośnym etui będzie aż 25h. Bez aktywnej redukcji wyjdzie 7h (i 31h ze schowkiem). Możemy ładować etui bezprzewodowo w standardzie Qi. Premiera w listopadzie. Jabra wyceniło Elite 85t na 229$. Na start tylko jedno wykończenie – titanium/black. W styczniu dojdą jeszcze: ld/beige, copper/black, black oraz grey.

źródło: jabra.pl

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.