Posiadacze iPadów mogą zazdrosić użytkownikom tabletów Sony Xperia ich wodoszczelności. Nie jest to może jakaś niezbędna cecha przenośnego urządzenia, ale pozwala na znacznie więcej w trudniejszych warunkach pogodowych. W listopadzie pisałem o obudowie od producenta LifeProof, który przygotował wariant wodoodpornej ochrony dla iPhone’a. Tym razem oferta rozszerzyła się o mniejszego z rodziny tabletów Apple, czyli iPada mini.

Gadżet przyda się zwłaszcza posiadaczom tabletów giganta z Cupertino, którzy pracują w warunkach zagrażających swojemu urządzeniu zamoczeniem się. Tablet ma mobilny charakter, więc często zastępuje w terenie laptopa. W takim momencie obudowa od LifeProof może go uchronić przez zalaniem i zniszczeniem. Wariant nüüd i frē są już dostępne w sprzedaży na stronie producenta i kosztują odpowiednio niecałe 120 i niecałe 100 dolarów. Są to osłonki zarówno dla iPada mini pierwszej generacji, jak i iPada mini z ekranem Retina.

Czym różnią się wspomniane wyżej wersje? Nüüd to edycja lekko otwarta. To znaczy, że zachowuje odporność na wstrząsy, kurz, śnieg i wodę, ale ma bezpośredni dostęp do ekranu dotykowego dla pełnego komfortu jego obsługi. Frē z kolei jest całkowicie zamknięty – posiada specjalny protektor na wyświetlacz. Oba posiadają specjalną technologię chroniącą głośniczek tabletu. Nie zasłania ona przy okazji kamerki, więc jest możliwa do użytkowania. Genaralnie wygląda jak obudowa na krawędzie sprzętu, odsłaniając oryginalny tył z logo Apple. Producent oferuje dwa warianty kolorystyczne: biały lub czarny. Także większe iPady mają opcje zakupu takich ochronek.

źródło: Lifeproof