Nasze wejścia do mieszkań i domów mogą być już bardzo smart. Wokół drzwi lub bezpośrednio w nich można zainstalować mnóstwo inteligentnych rozwiązań. Kamerki monitorujące sytuację przed wejściem, video dzwonki (również z trybem pilnowania), czujniki ruchu aktywujące oświetlenie albo takie antywłamaniowe. Masonite M-Pwr Smart Door to pierwsze na rynku smart drzwi z kompleksowym wyposażeniem wielu powyższych elementów.

Masonite M-Pwr Smart Door – all-in-one

Masonite jest pierwszą firmą, która wpadła na pomysł dopasowania swoich drzwi do nowych trendów. Globalna sprzedaż wymienionych na wstępie smart zabezpieczeń rośnie, więc znajdują się producenci, którzy wdrażanie nowych technologii chcą klientom ułatwić, a przy okazji zrobić na tym biznes. To niszowe, ale wcale niegłupie rozwiązanie. Raz, że faktycznie wygodne, a dwa, chyba bardziej estetyczne.

Firma nie siliła się na dostarczanie własnych smart modułów. O wiele łatwiej i szybciej było przygotować integrację z już istniejącymi urządzeniami. M-Pwr Smart Door proponuje zestaw we współpracy z Ring i Yale. W przypadku tych pierwszych będą to dzwonki, a drugich zamki. Aby podejść do tematu możliwie całościowo, producent drzwi dorzucił jeszcze własną aplikację do kontroli wbudowanego oświetlenia, które może współdziałać z pozostałymi elementami, np. w scenie przywitania gości.

Masonite M-Pwr Smart Door na blackout

To jeszcze nie wszystko. Taka integracja byłaby zbyt banalna. Różnicą ma być zasilanie przez opatentowane technologie. Dyskretnie schowane w drzwiach i nie zmuszające do bateryjnego zasilania urządzeń. Te często trzeba okresowo ładować. Masonite przygotowało nawet awaryjny bank energii, dzięki któremu w razie jakiegoś blackoutu przez 24 godziny będą zasoby do utrzymania dostępu (energia). Mowa jest też o czujnikach. M-Pwr Smart Door będą tym samym jednymi z lepiej zabezpieczonych drzwi na rynku. Fajnie, gdyby można to wszystko było łączyć z obecnymi systemami smart ochrony przez znane platformy, ale o tym nie znalazłem żadnych informacji.

Wrzucam info na blog bardziej jako ciekawostkę, bo na razie propozycja nawet w USA jest oferowana w ramach budowy nowych budynków (w dodatku na razie głównie w Karolinie Północnej). Nie przekazano nic na temat możliwość zakupu drzwi do własnej instalacji. Pomysł na połączenie wszystkich standardów bardzo dobry, ale szkoda trochę ograniczenia do lokalnego regionu.