Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
Melomania Touch od Cambridge Audio
Android

Melomania Touch od Cambridge Audio 

Cambridge Audio oferuje słuchawki z segmentu TWS już jakiś czas. Melomania 1 można było kwalifikować do grupy tych lepszych. Teraz brytyjska marka wprowadza następcę – Melomanię Touch. Obsługiwaną dotykowo, długim czasem pracy i dźwiękiem odpowiedniej jakości. Premiera dopiero w przyszłym roku, ale to już wkrótce. Mamy końcówkę 2020 roku.

Melomania Touch

Melomania Touch z High Performance Audio Mode

Słuchawki Melomania Touch są kierowane do klientów z czulszą wrażliwością na jakość dźwięku. Mam na myśli fanów lepszego brzmienia. Tak przynajmniej twierdzi Cambridge Audio -wnioskuję na podstawie podejścia i zastosowanych tu rozwiązań. Mówiąc krótko – wyższa półka. Generacja “Touch” ma inny design. Nadal są wkładki, ale kształt słuchawki jest wyprofilowany, by stabilniej trzymać się ucha. Gabaryty urosły, ale z korzyścią dla dźwięku.

Już Melomania 1 dysponowały niezłą jakością (przynajmniej przeliczając na stounek do proponowanej ceny). W Melomania Touch odbiór audio udoskonalono. High Performance Audio Mode wykorzysta technologię wzmocnień dla efektów hi-fi (pochodna rozwiązań ze wzmacniaczy CX). Mamy odczuć lepszą dynamikę i mniej szumów. Przetworniki mają 7 mm i są grafenowe. Dadzą “głębszy bas, bardziej realistyczne wokale i czystsze tony wysokie”. Niektóre parametry dokręcimy sobie przez EQ w dedykowanej aplikacji na smartfony. Bluetooth 5, kodeki AAC i aptX też tu pomogą.

słuchawki Melomania Touch

Melomania Touch – 50h łącznej pracy

CA zadbało też o długi czas pracy na jednym ładowaniu oraz wsparcie bankiem energii w etui na słuchawki. Melomania Touch mają działać nawet 9 pełnych godzin, a wraz z tym co w schowku wyjdzie i 50h. To nie rekord w kategorii słuchawek True Wireless Stereo, ale jeden z lepszych wyników. Trzeba jednak od razu dodać, że to przelicznik przy korzystaniu w normalny trybie. Przy aktywnym High Performance Audio Mode będzie trochę mnie (ale nadal dobrze!) – 7h w słuchawkach + 33h w etui.

W zestawie jest sporo silikonowych wkładek, a sam gadżet ma certyfikację IPX4. Wystarczy, by nie przypadkowo nie zniszczyć urządzenia zachlapaniami lub potem. Każda ze słuchaweczek waży ledwie 5.9 grama. Nie zabraknie też trybu słuchawkowego. W prowadzeniu wyraźniejszych rozmów pomogą mikrofoniki z Clear Voice Capture od Qualcomm. Z kolei Transparency Mode umożliwi wpuszczenie hałasów otoczenia, by nie zamykać się totalnie przed światem. Melomania Touch zostały wycenione na niecałe 150$. Będę dostępne w dwóch klasycznych odmianach kolorystycznych: czarnej i białej.

źródło: cambridgeaudio.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.