Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
Obrotowa kamerka Mydlink HD Pan & Tilt Wi-Fi Camera
Android

Obrotowa kamerka Mydlink HD Pan & Tilt Wi-Fi Camera 

Smart kamerki monitorujące wnętrza dysponują dziś bardzo szerokimi kątami widzenia, zbliżeniami, a nawet inteligentnym oprogramowaniem, ale większość producentów zaczyna stawiać na obrotowy obiektyw. To pewniejszy system obserwacji, dający dużo większy zakres widzenia. D-Link dorzuca do oferty taki właśnie model. Mydlink HD Pan & Tilt Wi-Fi Camera ma być kompaktową kamerą z mechanizmem kontrolowanym z poziomu aplikacji na smartfon.

mydlink HD Pan & Tilt Wi-Fi Camera

Na platformie Mydlink home działa już kilka kamerek od D-Link. Jakiś czas temu testowałem dwie z nich. Jedna posiadała 180 stopniowy zakres widzenia, co jest świetne, ale też ma swoje ograniczenia. Żeby objąć pomieszczenie o nietypowym kształcie i widzieć wszystko z jednego punktu, potrzeba czegoś więcej. Szerokokątne obiektywy na obrotowej stacji dają taki komfort. Ujęcie w Mydlink HD Pan & Tilt Wi-Fi Camera ma być panoramiczne i dające prawie 360 stopni.

Pośród funkcji jest oczywiście detekcja ruchu oraz dźwięku z aktywacją nagrywania w razie wykrycia nietypowych hałasów. Powiadomienie pokaże co się dzieje w domu, a właściciel przez telefon będzie mógł operować ruchami kamerki. Urządzenie będzie też automatyczny podążać za obiektem. Sensor będzie w stanie nagrywać video w jakości 720p, więc nie jakoś ultra ostro, ale z trybem night vision do 5 metrów. Parametry rozdzielczości nie są topowe, ale cena jest dzięki temu niższa. Zapis możemy zachować na kartach microSD lub w serwisie chmurowym D-Link. Jest on do pewnego momentu bezpłatny, a jeśli chcemy zarchiwizować więcej materiału to trzeba wykupić wyższy plan.

mydlink HD Pan & Tilt Wi-Fi Camera

Istotna jest integracja z popularnymi serwisami smart home. Obrotowa kamerka D-Link współpracuje z asystentami głosowymi i ma swój kanał w IFTTT. To pozwoli na tworzenie akcji oraz wydawanie komend głosowych przez Asystenta Google i Alexę, np. prosząc o wyświetlanie obrazu na ekranie telewizora lub smart ekranu. Ciekawy czy do dyspozycji będą oddzielne polecenia do obracania główką rejestratora. Jest też dwukierunkowe audio. W sumie większość standardów jakich oczekujemy od monitoringu. Model wyceniono na 113 funtów. To niezła cena jak na obrotowy moduł. To nie pierwszy obrotowy system od D-Link, ale chyba jeden z pierwszych w atrakcyjniejszym wydaniu.

źródło: dlink.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.