Trzynasta seria iPhone’ów jest na rynku już od wielu miesięcy. Jeżeli nie miałeś czasu na wymianę starego smartfona, albo po prostu czekasz, aż sieć zasypie cię obszernymi recenzjami urządzenia, jest na to dobry moment! W tym artykule przedstawię najważniejsze dane techniczne, omówię wygląd oraz najciekawsze funkcje, które przemawiają do użytkowników iPhone’a 13. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed złożeniem zamówienia.

Apple iPhone 13 – najważniejsze specyfikacje

iPhone 13iPhone 13 jest podstawowym modelem smartfona firmy Apple z 2021 roku. Pojawił się na rynku obok innych wariantów: Mini, Pro i Pro Max na przełomie zeszłego lata i jesieni. Natychmiast stał się jednym z najlepiej sprzedających się produktów w dziale wysokiej klasy elektroniki. Tym, co wyróżnia go w mobilnym świecie, jest znakomity chip Apple A15 Bionic. Za jego niezrównaną moc odpowiada nowe 6-rdzeniowe CPU z dwoma rdzeniami zapewniającymi wydajność i czteroma rdzeniami energooszczędnymi, a także nowy 4-rdzeniowy GPU i 16-rdzeniowy system Neutral Engine – od razu zaczął być porównywany do Snapdragona 888, który zasilał flagowe Androidy. Warto również wziąć pod uwagę, że procesor Apple’a wyprzedził swoich rywali pod wieloma istotnymi względami.

Docenisz również 6,1-calowy wyświetlacz Super Retina XDR z technologią ProMotion o szerokim zakresie tonalnym (HDR), który doskonale odtwarza zarówno ciemne, jak i jasne obszary obrazu, zapewniając nie tylko nieskazitelną biel, ale także głęboką czerń. W rezultacie, na panelu telefonu zdjęcia i filmy można oglądać w realistycznych kolorach i wyrazistych szczegółach.

iPhone 13

Bateria też nie jest daleko w tyle. Mimo sporych obciążeń jest w stanie wytrzymać nawet do 19 godzin ciągłego oglądania video lub do 75 godzin słuchania muzyki. Użytkownicy iPhone’a 13 twierdzą, że telefon z łatwością wytrzyma cały dzień zwykłego, codziennego użytkowania.

Wreszcie to za co wielu z nas kocha iPhone‘a – ​​świetny aparat! W przypadku bazowego modelu 13. serii jest to system dwuobiektywowy – szerokokątny i ultraszerokokątny. Piękne zdjęcia są tym, z czego słyną iPhone’y, a w tym modelu nic się w tym zakresie nie zmieniło. Kolorystyka jest naturalna, nawet przy zdjęciach z lampą błyskową, co jest rzadko spotykane w konkurencyjnych urządzeniach. Właściwości fotograficzne kieszonkowego urządzenia docenią nie tylko pasjonaci fotografii, ale także wszelkiego rodzaju influencerzy, którzy używają iPhone‘a do dokumentowania swoich treści.

System operacyjny iOS

iOS to najbezpieczniejszy i najbardziej osobisty mobilny system operacyjny na świecie, potężny i zaprojektowany z myślą o prywatności użytkownika. iOS zawarty w iPhonie 13 niesie ze sobą wiele nowości, dzięki którym możesz pozostać w kontakcie z innymi, działać sprawniej i bardziej intuicyjnie.

Software Apple oferuje sporo smart rozwiązań, więc możesz korzystać z iPhone’a wydajniej. W najnowszym iOS 16, który swoją premierę miał 12 września 2022 roku, amerykański gigant oferuje m.in.: nowe możliwości personalizacji ekranu blokady, edycję i cofanie wiadomości iMessage, wycinanie obiektów ze zdjęcia, a także dodatkowe funkcje bezpieczeństwa.

Design w stylu Apple

Porównując iPhone 13 do innych marek smartfonów, możemy uznać, że jego konstrukcja jest bardzo prosta i klasyczna. Wygląd możemy porównać do starszych modeli takich jak 4s, 5s i SE. Lecz nie znaczy to, że marka zostaje w tyle – obudowa z płaskimi krawędziami i zaokrąglonymi rogami to sprawdzona konstrukcja, która przemawia zarówno do starszych, jak i nowych użytkowników tych telefonów. Kształt telefonu pozwala pewnie i wygodnie trzymać urządzenie w dłoni – to opinie samych klientów! Producent w nowej odsłonie iPhone’a zdecydował się również na zmniejszenie wcięcia w ekranie.

Wśród kolorów iPhone’a 13 każdy trafi na coś odpowiedniego: czerwony (Product)Red, subtelny róż, ciemna Północ, jasna Księżycowa Poświata i modny niebieski – każdy znajdzie coś dla siebie!

Ulubione funkcje użytkowników iPhone’a 13

W ciągu ostatnich kilku miesięcy użytkownicy, którzy mieli okazję w pełni przetestować wspomniany model, zasypali sieć przeróżnymi komentarzami na temat iPhone’a trzynastej generacji. Wspomnieli o swoich ulubionych funkcjach. Najczęściej wymienianymi są:

  • Bardzo wygodna i bezpieczna funkcja Face ID (możesz bezpiecznie weryfikować płatności, odblokowywać urządzenie i upewnić się, że nikt nie patrzy na twoje pliki, gdy nie jesteś w pobliżu telefonu);
  • Sieci 5G – w tym momencie dostęp do szybkiego Internetu stał się już standardem dla wielu flagowych urządzeń dużych marek, lecz większość użytkowników dopiero teraz zaczyna rozumieć możliwości wykorzystania tej technologii komunikacji, zwłaszcza przy wideo rozmach czy udostępnianiu plików;
  • MagSafe – ładowanie ładowarką indukcyjną to duże udogodnienie dla tych, którzy chcą uciec od ładowania telefonów przez kabel;
  • Style fotograficzne — najnowsza funkcja aparatu Apple, dzięki której użytkownicy mają możliwość dostosować parametry zdjęć do własnych preferencji i zapisać je jako predefiniowane ustawienia.

Zastanawiasz się, gdzie kupić iPhone’a 13?

Powyższe argumenty pomogły Ci podjąć decyzję i chcesz, żeby iPhone 13 znalazł się w Twojej kieszeni? To świetnie, bo na rynku pojawia się ostatnio coraz więcej korzystnych promocji. Warto zastanowić się gdzie kupić ten wyjątkowy telefon, aby mieć pewność, że towar, który otrzymasz, będzie oryginalny i najwyższej jakości. Najlepiej, jeśli zdecydujesz się na zakup w sprawdzonym, autoryzowanym sklepie, takim jak iSpot Apple Premium Reseller. Złóż zamówienie na wymarzony kolor i ciesz się funkcjonalnością genialnego iPhone’a 13!


materiał przygotowany we współpracy z iSpot