Pamiętajcie o ogrodach, zdaje się przekazywać oświetleniowy oddział Philipsa. W lipcu firma wystartowała ze sprzedażą inteligentnych odmian LEDów na zewnątrz, czyli dekoracji naszych ogródków. Świeżą oferta, którą zapowiedziano kilkanaście tygodni temu, zostanie przy okazji rozszerzona o kolejne moduły, m.in. odporne na warunki atmosferyczne taśmy Hue LightStrips. Żarówek, lamp i diod do wnętrza jest już na rynku cała masa, co pewnie Philips zaczyna odczuwać, więc teraz naturalną koleją rzeczy jest rozbudowa propozycji do instalacji poza domem.

Philips Hue Outdoor LightStrips

Philips Hue Outdoor LightStrips przypominają bardziej węże niż taśmy. Ich konstrukcja musi być o wiele mocniejsza z wiadomych względów. Dekorowanie światłem w ogrodzie ma przypominać schematem działania wewnątrz mieszkań. Do dyspozycji jest już spora seria przystosowanych wyrobów, natomiast węże LEDowe wydają się najatrakcyjniejsze wizualnie. Możemy użyć dwu- i pięciometrowych odmian. Chyba nie można ich bezpośrednio łączyć (zapewne z uwagi na zabezpieczenia przed zalaniem – tutaj nie chcę jednak skłamać, więc jeszcze potwierdzę informacje). Bezproblemowo jednak powinniśmy je zsynchronizować w podobne harmonogramy działania, więc ciąg efektu powinien dać wiele opcji.

Podobnie jak wiele innych produktów z serii Philips Hue, nowy Outdoor LightStrip będzie świecić na 16milionów różnych odcieni i barw. Łącznie z intensywnością światła. Jeśli ktoś ma już w domu wyroby Philipsa to nie będzie miał żadnych problemów z instalacją, konfiguracją i programowaniem światła w modelach zewnętrznych. Skorzystamy z tej samej aplikacji (niedawno w wersji Philips Hue 3.0 przeszła sporo poprawek). Oczywiście węże są giętkie, więc otrzymamy sporą elastyczność w dekorowaniu. W domach taśmy chowaliśmy, by widać było tylko światło. Tutaj wąż może być całkowicie odkryty. Certyfikat IP67 powinien wystarczyć, by dało się udekorować dookoła basen (mam na myśli na zewnątrz, nie w wodzie). Fajnie taki moduł wyglądać może też na drzewach, czy pod roślinnością. Ograniczy nas tylko wyobraźnia. Niestety nie mam jeszcze informacji jak z dostępnością nowych modeli na naszym rynku. Nie podano też cen, ale należy się spodziewać cen podobnych do innych produktów serii Hue, czyli spory kosztów.

Na koniec jeszcze pochwalę wsparcie systemu z HomeKit, czy platformą Apple Dom, pozwalającą na integrowanie światła z innymi smart rozwiązaniami. Umożliwi to budowanie akcji i scen, czyli włączanie do nich oświetlenia ogrodowego. W swoim smart domu będę chciał zainstalować taśmy LightStrip w normalnej wersji, ale na razie producent nie odpowiada na moje zapytania. Chciałem połączyć je z efektami Ambilight z moim TV. Dam znać na blogu jak uda mi się już ogarnąć temat.

źródło: Philips