Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Piekarnik KitchenAid SmartOven+ z asystentem
Android

Piekarnik KitchenAid SmartOven+ z asystentem 

KitchenAid stara się o unowocześnianie swojej oferty i kieruje zmiany w stronę segmentu smart. Nie może to w ogóle dziwić, bo ten obszar zagospodarowują bezpośredni konkurenci. Jeśli firma pominęłaby rozwój tej sekcji AGD to trudniej byłoby jej odbudować pozycję. W styczniu marka pokazała na CES model smart ekranu z asystentem głosowym oraz prototyp inteligentnego piekarnika. Teraz ten drugi o nazwie SmartOven+ wchodzi do sprzedaży. Cena jest jednak masakryczna. Producent proponuje 3199 dolarów za wariant pojedynczy i prawie 4800$ za podwójny.

KitchenAid SmartOven+

Smart piekarnik SmartOven+

Cena sugeruje wyrób premium i tak właściwie jest. W zestawie są moduły zwiększające funkcjonalność piekarnika, ale nie tylko w ramach opcji grill, gotowanie i para, ale również w połączeniu z inteligentnym systemem. To o nim warto napisać więcej. To on wydobywa z AGD więcej niż zwykły model. W jaki sposób? KitchenAid wymyśliło wsparcie aplikacją, sterowaniem głosowym i połączeniom ze smart domem. Założenie jest proste. Stosując się do przepisów z apki mamy otrzymywać w trackie przygotowania potraw trochę informacji na temat sytuacji, by dopilnować dania.

Oczywiście pichcić można na wiele sposobów, co umożliwią dodatkowe elementy, które łączymy bezpośrednio z piekarnikiem. Dzięki temu otrzymujemy nad nimi kontrolę z poziomu kolorowego ekranu na obudowie, smartfona, ale też przy pomocy Asystenta Google lub Alexy. Wiadomości o gotowym daniu to zwieńczenie rozwiązań. Możliwość połączenia AGD z inteligentną siecią otwiera system na nowe możliwości. Połączenie z termostatem Nest wykryje nie wyłączony piekarnik, więc nasze mieszkanie szybko da o tym znać. To pewnie na podstawie czujników i algorytmów wykrywających zmiany temperatury we wnętrzu.

To bardzo nowoczesne, ale czy warte ceny? Za kilka lat wejdzie to pewnie do standardu, a możliwości pewnie jeszcze przybędzie. Mi o wiele bardziej podoba się koncepcja od Whirpoola, który w swoim Connected Hub Wall Oven wykorzystuje techniki Rzeczywistości Rozszerzonej. Jak to wszystko spowszechnieje to i ceny będą znośniejsze.

źródło: kitchenaid.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.