Wczoraj czytałem gdzieś (przepraszam, ale nie pamiętam źródła), że chińska marka Realme chce być w Polsce w top 5 producentów, którzy oferują w naszym kraju smartfony. Faktycznie idzie im coraz lepiej, a to z uwagi na niezły stosunek możliwości telefonów z Androidami do ich ceny. W tej chwili są liderami rankingu najtańszych Androidów z 5G (próg poniżej tysiąca zł)! Okazuje się, że i w segmencie smart home będą atakować. Na początek inteligentną wagą Realme Smart Scale.

Realme Smart Scale

Realme Smart Scale z pomiarem składu ciała

Firmy oferujące wagi z aplikacjami na smartfony podzielić można na dwie grupy. Jedne po prostu umożliwiają zważenie się i zapis danych do telefonu (plus jakieś tam wskaźniki BMI, historie zapisu i możliwość śledzenia postępów), natomiast drugie starają się dorzucić pełniejsze pomiary składu ciała. Niektóre marki mają w ofercie oba te typy wag, bo wciąż różnica cenowa między nimi jest znacząca, a nie każdemu potrzebny aż tak szczegółowy profil.

Realme Smart Scale startuje od razu z tego wyższego poziomu i w zasobach ma rozbudowany dane. Oprócz ogólnej wagi można odczytać też stan nawodnienia organizmu, poziom tkanki tłuszczowej, wagę tkanki kostnej oraz mięśniowej. Do tego również tętno. Wszystko po stanięciu na odpowiednie pola. Pod tym względem nie będzie różnić się od wielu innych smart wag na rynku, ale cenowo je przebije. Realme proponuje tylko 99 zł, więc naprawdę atrakcyjną cenę.

Realme Smart Scale smart waga z bioimpedancją

Realme Smart Scale z +/- 50 gramów

Zerknę jeszcze bliżej na specyfikacje, choć spodziewam się parametrów znanych z innych wag, z którymi miałem kontakt. Większość z aż 16 różnych pomiarów ma bazować oczywiście na czujniku bioimpedancji. Dokładność wskaźnika kilogramów ma oscylować w błędzie +/- 50 gramów. To jak moja Xioami Mi Scale 2. Zasilanie wymaga czterech bateryjek typu AAA, a alternatywnie dla aplikacji na iOS lub Androida będzie diodowy ekran LED o dość małym poborze energii (głównie cyferki).

Paluszki wystarczą na około rok pracy, więc wystarczająco długo. Realme wylicza tu 2-3 pomiary dziennie. Założeniem jest, że urządzenie jest kierowane do osób aktywnych i często sprawdzających wagę lub uwzględniających rodziny (więcej niż jedno ważenie na dobę). Przez apkę Realme Link producent chce agregować odczyty także z innych swoich smart urządzeń, więc telefon będzie hubem dla danych. Ciekawe o jakich gadżetach konkretnie mowa. Pewnie z czasem się dowiemy, bo smart waga to ponoć dopiero początek. Czego brakuje? Może integracji z serwisami fitness lub Google Fit?

źródło: prowly.com