W sieci pojawiały się już pierwsze przecieki dot. drugiej generacji niedrogiego smart zegarka Realme Watch. Właśnie zadebiutował w Malezji. Na tamtejszej stronie podano wszystkie specyfikacje wearable, więc można w końcu oficjalnie przyjrzeć się ulepszeniom jakie chińska marka zaproponowała w nowym modelu. Realme Watch 2 ma 90 trybów sportowych, pracuje nawet 12 dni i wciąż jest zgodny z normami szczelności IP68. Utrzymuje atrakcyjną cenę, ale nadal współpracuje tylko z Androidami.

Realme Watch 2

 

Realme Watch 2 – jakie zmiany?

Rynek jest obecnie atakowany przez budżetowe smartwatche. Jeśli do tego marka takiego urządzenia jest bardziej rozpoznawalna to zainteresowanie projektem większe. Realme wypracowało już sobie pewien stopień popularności, szczególnie w sekcji smartfonowej, gdzie jest chyba nawet liderem wzrostów przez kilka kwartałów z rzędu. Nie może zatem dziwić, że do oferty mobilnych gadżetów przybywa trochę pokrewnych rozwiązań. Smart zegarek w mobilnym portfolio to dziś podstawa. Realme Watch 2 jest już chyba czwartym tego producenta. Drugim w bardziej kwadratowym wydaniu.

Ekranik ma tu 1.4 cala przekątnej i został wykonany w technologii IPS LCD. Ma niezłą rozdzielczość 320 x 320 pikseli. Szczytowa jasność też jest niczego sobie. 600 nitów powinno wystarczyć nawet w słoneczne dni. Pod względem właściwości nie widzę tutaj większych zmian oprócz lepszej jasności (było 380 nitów). Pewnie tarczki będą dzięki temu wyglądały lepiej. Jest ich w bazie około stu. Akumulatorek jest nieco pojemniejszy niż ostatnio. Ma 35 mAh, co ma wystarczyć na maksymalnie 12 dni działania na jednym ładowaniu. O dwa dłużej niż poprzednio. Wszystko jednak zależy od intensywności użytkowania zegarka.

budżetowy zegarek Realme Watch 2

 

Realem Watch 2 – 90 dyscyplin

W Realme Watch drugiej generacji widzę też znacznie więcej aktywności, które potrafią śledzić algorytmy i czujniki urządzenia. Nie sądzę, by można je było porównywać jakościowo do tego, co proponują sportowe zegarki Garmina, Polara, czy Suunto, ale jak na budżetowy prób otrzymamy sporo ciekawostek. Przy okazjonalnym treningu i bez większego nacisku na szczegółowość odczytów, będzie można ocenić ruch na wielu różnych poziomach intensywności. Są oczywiście dyscypliny bardziej i mniej popularne, ale też kilka konkretniejszych działań, jak np. HIIT.

W sumie w bazie jest aż 90 różnych aktywności. Było 14, więc skok jest dość spory. Pytanie, jak konkretny? Jeśli chodzi o sensory to w Realme Watch 2 znajdziemy standardowy zestaw. Większość czujników pokrywa się zresztą z poprzednikiem. Jest krokomierz, pulsometr, pulsoksymetr (saturacja), ale nadal brakuje GPS (tylko Connected GPS przez parowanie ze smartfonem). Część sensorów zadba o analizy snu. Ogólnie nowy smartwatch Realme jest bogatszy w opcji fitness, dłużej podziała, ale nadal ma być tani. W Malezji kosztuje 229 ringgitów, czyli lekko ponad 50$. W tej cenie są też Amazfity, TicWatche i Mi Watche. Niektóre może troszkę droższe, ale przy tym też nieco lepsze.

źródło: realme (Malezja)