Sensate

Jest na rynku już kilka ciekawych rozwiązań, których zadaniem jest odstresowywanie naszego organizmu. Większość z nich bazuje na neurostymulatorach lub treningu oddechu na podstawie pracy serca. To przede wszystkim ubieralne gadżety, czyli takie, którym łatwo jest zebrać biometryczne odczyty z naszego ciała. Sekcja wearable będzie oferować podobnych wynalazków o wiele więcej. Przykładem takiego ma być Sensate. Ma on oferować podobne efekty, ale otrzymywane przy użyciu nieco innych technologii.

Sensate to moduł na klatkę piersiową, którego sensory analizują sporo danych z naszego ciała i w momencie wyczucia stanu zdenerwowania, zaczynają wysyłać ciału kontrsygnały, by go uspokoić. Brytyjska firma BioSelf Technology proponuje system wibracji przez kości na klatce piersiowej, które mają wpływać na organizm. Zrezygnowano tutaj z neurostymulacji i zastąpiono je brzęczącym elementem. Działanie i wpływ podobne do konkurencji, ale inną metodą.

Sensate

Sensate

Czujniki zbierają informacje na temat tętna, oddechu, postury oraz temperatury ciała. Te wszystkie dane są przesyłane bezprzewodowo do smartfona, gdzie są przetwarzane w czasie rzeczywistym w specjalnie przygotowanej aplikacji. Gdy oprogramowanie wykryje objawy i początki nerwowości, zacznie wibrować. Będą to drgania o niskiej częstotliwości. Praktycznie niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Wibracje dotrą przez kości do nerwu błędnego, czyli najdłuższego z nerwów układu nerwowego w naszym ciele. Jego stymulacja ma obniżać poziom stresu, czyli uspokajać, poprawiać pracę organizmu.

System zintegrowano też z odpowiednią bazą muzyczną, tj. uspokajających dźwięków, które wzmocnią działanie oraz wpływ na nasz umysł. Integracja audio z wibracjami ma stymulować mózg na konkretnych częstotliwościach. Sensate ma niebawem ruszyć z crowdfundingową kampanią, więc będzie go można nabyć o wiele taniej niż za kilka miesięcy. Model ma kosztować 199 funtów.

źródło: Sensate