Sensorię kojarzę głównie z ich smart skarpet z czujnikami aktywności. Oryginalnego formatu z uwagi na zbieranie danych bezpośrednio z nogi. Firma zaprojektowała specjalne skarpetki oraz moduł nad kostkę, który przykrywało się i utrzymywało właśnie przez zawinięcie skarpetką. Firma rozwija swoje technologie i na targach CES 2017 zaprezentowała kilka nowych rozwiązań. Wśród nich jest Sensoria Sock 2.0. oraz integracja z nowym Core, który można doczepić do sportowej koszulki oraz sportowych butów. Wszystko oczywiście ze wsparciem wirtualnego trenera.

Sensoria Sock 2.0

Nowy system Sensoria Sock 2.0. to upgrade pod każdym względem. Zrezygnowano z poprzedniego kształtu i przemodelowano samą skarpetkę. Całość jest lżejsza, wygodniejsza i precyzyjniejsza, co powinno cieszyć. Teraz moduł mocujemy z boku. Jest mniejszy, ale zbiera tyle samo (jak nie więcej) danych na temat biegu, bo do tego głównie jest przeznaczony. Mają to być naprawdę dokładne metryki, ponieważ związane z kadencją, ale i ułożeniem nogi na podłożu, czyli oceny nacisku i kątów postawy (bardzo ważne parametry dla biegacza).

Druga generacja skarpetek z czujnikami ma przy okazji oceniać technikę i przekazywać odczyty do aplikacji, gdzie uzyskamy podgląd oraz sugestie poprawności w technice biegowej. Znajdziemy tu tradycyjne odczyty fitness i opcję śledzenia postępów oraz osiągnięć dla wyznaczanych celów, ale też towarzyszące im wskazówki odnośnie wpływu na kontuzje. Sensoria Sock 2.0 poinformuje o przebiegu i jego jakości, a pomoże w tym sztuczna inteligencja z głosem asystentki Mara (jak zwykle o damsko brzmiącej nazwie). Firmie udało się też dostarczyć przewiewny, oddychający materiał oraz wodoszczelność dla modułu Core.

Sensoria Sock 2.0

Sensoria Sock 2.0

Przejdę teraz do czujników Sensoria Core, które komunikują się ze spodem skarpet współtworząc obraz odczytów. Moduł Core można też użyć w specjalnych butach. Tutaj firma weszła we współpracę z Vivobarefoot. Producent ten ma przygotować kompatybilne obuwie z portem do łatwego i szybkiego wpięcia czujników z tyłu obuwia. Zapewne oferując szeroką gamę modeli sportowych butów, przystosowanych do platformy Sensoria Sock 2.0. W ten sposób zapis tempa, techniki, kadencji, dystansu, prędkości i trasy z GPS ma być jeszcze wygodniejszy.

Sensoria Sock 2.0 ma kosztować 199$ i uwzględniać w zestawie parę skarpetek i moduł Core. Płatna subskrypcja ma pozwolić na dosyłanie świeżyć skarpet, ale i dostępu do szerszych funkcji w internetowym serwisie i aplikacji Sensoria Run 2.0 na iPhone’a, gdzie znajduje się sporo programów treningowych. Buty pojawią się później, ale jeszcze w tym roku.

źródło: Sensoria, Vivobarefoot