Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Skagen Jorn HR z e-tuszowym ekranem
Android

Skagen Jorn HR z e-tuszowym ekranem 

Nowe smartwatche Fossil Gen 5 z LTE to nie jedyne nowości od Fossil Group na wirtualnych CES 2021. Tematowi wearables przyglądam się non stop i postanowiłem pozostałe smartwatche z nowej kolekcji przedstawiać osobno. Poświęcać im odpowiednią uwagę – jeśli na to zasługują. Hybrydowe zegarki bardzo lubię, zwłaszcza, gdy pewne kwestie są w nich rozwiązane dość dobrze. Za takie uważam w serii Hybrid HR, która doczekała się odmiany od duńskiego Skagen.

Skagen Jorn HR z e-tuszowym ekranem

Skagen Jorn HR ze wskazówkami

Model Skagen Jorn HR to nowy inteligentny zegarek w rodzinie marki. Dotąd firma oferowała pełne smartwatche z Wear OS. Trzy generacje Falstera. Jednego z moich ulubionych od strony stylistycznej. Raczej kierowanego do pań, ale w czerni prezentującego się równie dobrze na męskim nadgarstku. Były też proste hybrydy. Teraz dołączy do nich model z e-tuszowym ekranem. Posiadający cechy z linii Fossil Hybrid HR.

W sumie to już trzecia tego typu hybryda, bo w zeszłym roku do oferty dołączył jeszcze mniejszy, bardziej kobiecy Fossil Hybrid HR Monroe. Skagen będzie funkcjonował dokładnie jak ten duet, tyle, że we własnym opakowaniu. Stylistyce charakterystycznej dla tego producenta. Widać m.in. znane z Falstera łączenia koperty z paskiem i minimalistyczny design urządzenia. Będą dostępne dwie wielkości: 38 i 42 mm. Do tego sporo opcji kolorystycznych, co widać na załączonej grafice.

Skagen Jorn HR z eInk i pulsometrem

Fizyczne wskazówki przysłonią trochę wirtualny cyferblat w e-papierowej technologii, ale w razie potrzeby, tj. odczytu powiadomień, przesuną się z kadru. E-Ink zagwarantuje dłuższą pracę, ale i czytelność przekazu. Mam nadzieję, że przybędzie aplikacji, które przekazują dane na rękę, bo w Fossilach poprawki trwały dość długo w tej kwestii (możliwe, że nadal trwają, choć kilka rzeczy udało się software’owo rozwiązać).

Skagen Jorn HR ma wytrzymywać na jednym ładowaniu nawet 14 dni, bo e-papier jest oszczędnym wyświetlaczem. Wszystkie wersje modelu będą miały czarne panele (Fossil miał też jasne i brązowe). Pod spodem znajdą się jeszcze czujniki ruchu oraz czytnik tętna, więc smartwatch jest też trackerem aktywności o podstawowych cechach: zliczy kroki, kalorie i zmierzy puls. Cena: 195$.

źródło: skagen.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.