Smardii Diaper smart pielucha

Już miałem pisać, że to pierwszy taki projekt na rynku, ale pamięć mnie nie myliła. Już w 2013 roku, a więc ładnych kilka lat technologii temu, pisałem o inteligentnych pieluszkach Huggies, a mniej więcej w tym samym czasie powstawały też pierwsze czujniki do pieluszek, służące do badania moczu małych dzieci. Smardii Diaper nie powinno więc teoretycznie wywoływać żadnego szoku, ale jak inaczej zareagować na smart pieluchy?

W serwisie Indiegogo, gdzie pieniądze zbiera mnóstwo kosmicznych rozwiązań, ale też wyrobów użytku codziennego w wersji bardziej nowoczesnej, swój pomysł bada Smardii. Connected Diaper zostały wyposażone w sensory, ale nie do unikania sprawdzania zawartości nosem (bo takie coś też już widziałem), a jego monitorowania. Oczywiście w czasie rzeczywistym, co by od razu wiedzieć czy nasz maluch zdrowo się rozwija i ma poprawną dietę. Start-up wymyślił zatem pieluchę, która od razu przeanalizuje istotne dla rodzica informacje bez specjalistycznych badań.

Smardii Diaper smart pielucha

Oczywiście to nie wszystko. Modulik oprócz wykrywania wilgotności będzie też monitorował pozycję oraz lokalizację dziecka, chroniąc przed ewentualnymi wypadkami. Jeśli dobrze zrozumiałem to po wyjściu z bezpiecznej strefy da sygnał na telefon. To zapewne dodatek, bo głównym zadaniem jest wykrywanie nieprawidłowości przez badanie moczu. Wearable zasygnalizuje też odchyły temperaturowe od norm, czym również zaalarmuje mamę lub tatę. W sumie będzie w stanie rozpoznać dlaczego dziecko popłakuje, choć tylko w w przypadku kilku (najczęściej występujących) sytuacji.

Gadżet składa się ze specjalnej wkładki, modułu przesyłającego dane, bramki (opcjonalnej) oraz aplikacji na smartfon. Podczas sn dziecka czujniki też będą wykorzystywane, zapobiegając SIDS (nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt). Ryzyko ma być tu minimalizowane, gdyż nad maluszkiem będą czuwać czujniki. Jeśli im bezgranicznie zaufacie. Część rozwiązań ma być też zaproponowana seniorom. Na zakończenie dopiszę jeszcze, że smart pieluszka ma nawet swoje skille dla Alexy 😉 Asystentkę można zapytać czy już czas na zmianę pieluchy albo kiedy ostatnio była wymieniana. Co za czasy! Najlepiej jakby Alexa po wykryciu sytuacji sama poinformowała przez smart głośnik, że już czas. W razie czego komendą można zamówić kończący się zapas. Kiedyś pieluchy trzeba było prać i suszyć! „Wydziwiajo”! Bobasie, witaj w sieci Internetu Rzeczy!