Bardzo często w prezentacjach lub spotkaniach biznesowych uczestniczą osoby łączące się przez video komunikator. Globalizacja sprawiła, że konferencje mogą odbywać się w jednej sali, gdzie zasiada większość zainteresowanych, natomiast dołączyć mogą do nic także oddaleni o tysiące kilometrów. Telekonferencje to także segment rynku dla wielu urządzeń, a coraz częściej dołączają do nich również technologie mobilne. Tablet i smartfon już dawno przejęły komfort połączeń przez kamerkę przenośnego sprzętu. Często jednak opieramy go podpórkę lub umieszczamy w wygodnej stacji dokującej, by nie trzymać ciągle gadżetu.

Właśnie ten problem stara się rozwiązać producent Swivl, czyli ruchomej stacji na tablet lub smartfon, która ułatwia komunikację i obserwację drugiej strony połączenia. Firma proponuje swoją platformę do telekonferencji i trzeba przyznać robi to ciekawie. Zaprojektowano specjalną przystawkę, w której umieszczamy nasze urządzenie. Element jest obrotowy i pozwala na poruszanie głowicą – czy to w boki, czy góra/dół. W ten sposób osoba korzystająca z kamerki jest w stanie podążać wzrokiem za prezenterem lub salą i zgromadzonymi uczestnikami.

Najbardziej zadowolony będzie biznes. To tutaj każdego dnia na świecie odbywa się miliony spotkań, narad, prezentacji i meetingów. Oprócz zrobotyzowanej stacji, Swivl przygotowało własne rozwiązanie chmurowe i specjalną aplikację mobilną. Dzięki temu całe prezentacje można także nagrywać, umieszczać na internetowych dyskach, a także robić slajdy z pokazywanych slajdów. Swivl jest zdalnie sterowany i daje nam pełną kontrolę nad poruszaniem się (oczywiście w granicach położenia gadżetu). Najlepiej zrobić to w dobrym położeniu przed ekranem i centralnej części biurka. Kompatybilne będą smartfony lub tablety z systemem iOS lub Android, ale i aparaty DSLR.

Specjalny czujnik może śledzić osobę prowadzącą wykład/prezentację i podążać za nią obiektywem aparaciku telefonu, tabletu bądź aparatu fotograficznego. Dla lepszego przekazu dźwięku dołączono specjalny, zewnętrzny mikrofonik. Taki sprzęt to też szansa dla internetowych wykładów, gdzie część studentów może brać udział w nauce zdalnie, np. ze swojego domu.

źródło: Swivl.com