Ostatnie trendy są jasne: tablety zaczynają starać się zastępować laptopy. Chodzi głównie o hybrydy, czyli urządzenia 2 w 1. W jednej formie mamy sam ekran, ale dodając klawiaturkę, szybko przekształcamy sprzęt w produktywniejsze narzędzie pracy. Niektórzy zadają sobie pytanie, dlaczego Apple nie stworzy iPada, który byłby w stanie w końcu dostarczyć podobnych wrażeń, co sporo Windowsowych modeli. Mówi się o iPadzie Pro, czyli 12-13 calowym modelu, mającym zaoferować właśnie takie możliwości. Na razie iPad i MacBook to raczej dwa różne gadżety. Większość posiadaczy laptopa Apple ma też i tablet tej firmy. Nie raz na blogu pokazywałem, że coraz częściej oba mogą współpracować.

Specjalne klipsy, czy też mocowania dla mobilnych urządzeń do laptopa, to coraz popularniejsze rozwiązania. Sam pokazywałem wam na blogu takich kilka. Uchwyty te są proponowane w bardzo różnych konstrukcyjnie wariantach. Mountie jest jednym z ciekawszych. Pozwoli na wygodne i szybkie doczepienie iPada lub iPhone’a do MacBooka. Jaki w tym cel? Poza wygodą, czyli możliwością obserwacji dwóch ekranów, chodzi o zwiększenie multizadaniowości. Owy multitasking to wyłącznie dodanie drugiego wyświetlacza. Od jego wielkości zależy, jak bardzo pomocny będzie. Poprzedni pomysł, który znalazł się na moim blogu był nieco ciekawszy, ale był głównie softwarem, czyli specjalną aplikacją na iOS, pozwalającą na przenoszenie treści z laptopa z Mac OS X na iOS.

Mountie nie rozszerzy pulpitu, ale zawsze będzie komfortową formą dla wyświetlania wielu aplikacji z iPada bądź iPhone’a. Oczywiście im większy ten ekranik tym lepiej, ale optymalnym wydaje się chyba iPad mini lub iPhone 6 Plus. Z tych dwóch wybrałbym jednak tablecik, bo ciągłe odczepianie smartfona może nie być zbyt efektywna. Urządzenia można mocować horyzontalnie lub wertykalnie i zapewne trzymają się one odpowiednio stabilnie. Ani nie przewrócą komputera, ani nie wypadną z solidnego uchwytu. Ten instalujemy na krawędzi ekranu laptopa.

Producent zapewnia, że uchwycik jest wytrzymały, ale i odpowiednio zbudowany. Materiały są ogumowane i nie zniszczą nam naszej elektroniki. Na stronie internetowej gadżetu warto zajrzeć w dział kompatybilności przed ewentualnym zakupem. Tam wskazano które modele będą współpracować z przystawką. Zaznaczam, że nie są to wszystkie iPady i iPhone’y, ale i nie wszystkie komputery Apple. Do czego w ogóle posłuży taki rodzaj rozszerzania ekranów? To już indywidualne pytanie do użytkowników. Jednym pomoże w pracy, innych zacznie rozpraszać. Autorzy pokazali kilka opcji przeznaczenia. Jedne są praktyczne, a inne raczej dodawane na siłę. Dla mnie Mountie jest idealne ze wspomnianą wyżej apką Duet Display.

Mountie będzie dostępne od lutego i wyceniono je na 25 dolców.

źródło: tenonedesign.com